registronic

Bylo mé rozhodnuti se školou správné?

Mam cerstve za sebou maturitu a misto prace nebo VŠ, jsem se rozhodl jit jeste na ucebni obor – Obrabec kovu. Myslite si ze je to dobre rozhodnuti? Ve skole je to brnkacka a tak se mohu plne soustredit na praxi a odborne predmety. Poptavka po obrabecich je a plat se mi take zamlouva. Jaky na to mate nazor vy? Dekuji

Nejlepší odpověď
Alesh

Upřímně těžko říct. Každopádně je to zajímavá varianta, zpravidla se lidé nejdřív vyučí a pak si dělají maturitu. Tím nechci říct, že udělat to naopak je špatně. Jediné, co mě zarazilo je, že píšeš, že ve škole je to brnkačka. Pro mě z toho vyplývá jediné, a to je, že sis dal možná zbytečně nízký cíl, že máš na víc. Jako obráběč sic můžeš mít pěkný plat, ale jako strojní inženýr ještě větší. Na druhou stranu ti nikdo nebude bránit, si po vyučení ještě dát navíc ČVUT fakultu strojní. To bys byl ale pak king! 😉

Další odpovědi
david22

Milý registronici, s radostí Ti chci sdělit, že Tvé rozhodnutí se školou bylo správné :)

manon

Pokud máš pocit, že Tě ta práce bude bavit, je to zajímavé a vůbec ne špatné rozhodnutí. Je fajn, když lidi vědí, co chtějí a umí jít vlastní cestou.

anonym

Tvoje rozhodnutí se mi líbí. Dnes je mnoho nezaměstnaných absolventů VŠ, ale ty jistě tento problém se svým vzděláním mít nebudeš :D

Drap

Myslím, že jsi udělal dobře

bolak

Rozhodnutí které jsi učinil bylo to nejlepší, které jsi mohl udělat. Ocitl jsi se na životní křižovatce a ani na chvíli jsi nezaváhal. Obráběč kovů byl vskutku brilantí tah.

Já ti tleskám.

LysoňXXX

Znám spoustu lidí, co má maturitu i VŠ .. Ale když k nim dojdu na návštěvu, tak jsou bezradní třeba i jen u zatlučení hřebíčku do zdi na obraz.. Tím nechci nikoho shazovat, ale v této době jsou mnohem více vzácní zruční lidé. Můj názor na Vás- rozhodnutí je správné !

venkovan

Znám mnoho vysokoškoláků, kteří fyzicky dřou jako mezci. Ale práce je baví a přitom využívají svých vysokoškolských znalostí. Klasickým příkladem je chirurg – těžká, vysoce odpovědná práce – respektive poslání.
Takže se střední školou máš šanci být i dobrým obraběčem strojů. ono je to totiž o tom, že jsi se na škole naučil i občas používat mozek, tedy nemusíš být je tupým mačkačem páček či knoflíků.

Strojírenská fakulta by podle mě bylo ještě lepší rozhodnutí. Po takových absolventech je ještě větší poptávka a plat taky není špatný. Ale pokud máš blíž k té manuální práci, udělal jsi nejspíš dobře. Ostatně, nemusíš někde dřít jako dělník, můžeš si založit i vlastní firmu. K tomuto oboru jsem taky „přičichl“ a práce je to sice někdy těžká, ale zajímavá a vím, že se v ní hodně lidí „našlo“.

Funna

myslím, že to bylo velmi rozumné…vysokoš­koláků ekonomických a podobných oborů je tu jak nasr__ých…a nikdo z nich si nějak neuvědomuje, že nebudou mít co počítat, pokud ty hodnoty nikdo nevyrobí!

Adiska

taky si myslím, že jsi udělal dobře pač na učňáku máš aspoň praxi, ale na střední ti ji nedají, takže pak budeš mít větší šanci při hledání práce a vejška je jen o titulu. Mě tam nic nového nenaučili vše jsem uměla ze střední až na pár málo věcí.