bylo-li rizeni motoroveho vozidla trestny cin pak pokuty ktere jsem za toto dostal take padaji???

bylo-li rizeni motoroveho vozidla trestny cin pak pokuty ktere jsem dostal padaji?

Odpovědi
standa

NIKOLI, pokuty zůstanou stejné.

Spolu se zrušeným trestným činem se k 1.1.2010 zrušily nebo přiměřeně zkrátily nevykonané tresty odnětí svobody, alternativní tresty (veřejně prospěšné práce ap.) případně tresty zákazu činností (řízení).

Samozřejmě, ale že místo těchto zrušených (zkrácených) trestů ´nastoupí´ nové tresty, na které pamatuje „přestupkový zákon“. Zde to už sice není o trestech odnětí svobody (ať už podmíněné nebo nepodmíněné), ale o tučných finančních pokutách (25–50 tis.) a samozřejmě o zákazech řízení…