Avatar uživatele
Illines

Bylo by to zadobre?

Vetnamska komunita si zada,o uznani narodnostni mensiny v Cechach.Ja jen vim,ze jsou s takovymi mensinami jenom potize.Jako tady ve Skotsku,uz nevedi kudy kam,kdyz jim to povolili.Mate na to nazor?Diky
Doplňuji:
sotek-za dobre, omlouvam se.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 6Pro koho je otázka zajímavá? annas, mojitek, Andělé, Damiana, briketka10, anonym před 4387 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Ta menšina tady je ať už ji oficiálně uznáme a nebo ne. V podstatě by se celkem nic nezměnilo.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Na menšiny mám ten názor, že chce-li někdo někde bydlet, ať si tam bydlí. Ale ať respektuje práva a pravidla země, kde bydlí. Ne tak, aby si příslušníci menšin mysleli, že se zákony budou přizpůsobovat jim. Jenže právě u nás to tak funguje, že?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mojitek

Přesně tak,jsou s tím jenom potíže.Podáte jim prst a oni za chvíli vezmou celou ruku.Všude ve světě jsou s národnostníma menšinama jenom a jenom potíže..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
MK44

Statut národnostní menšiny se donedávna týkal jen příslušníků národů sousedních států. Je spojen s právy (Opravte nebo doplňte mě, kde je třeba.) na úřední užívání vlastního jazyka a na finanční podporu školství a kultury a očekává se reciprocita na druhé straně hranice. Zákon to právo, tuším, přiznává jen menšinám žijícím na území ČR „tradičně a dlouhodobě“ a v obcích, kde je 10% příslušníků hlásících se k menšině. Teď už je všech menšin 12, zatím alespoň evropského původu. Získá-li statut i menšina vietnamská, čínská, arabská a co já vím jaká, nevím, jak se při lidnatosti těchto národů a neurčitosti výrazu „tradičně a dlouhodobě“ na to bude tvářit státní rozpočet. Reciprocitu si neumím představit. Zatím si zkusme představit alespoň název naší obce ve vietnamštině nebo v čínských znacích.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

Bohužel v naší zemi, která je spíš pro-menšinová by se takovým uzákoněním jen dalo více práv do rukou těch, kteří by je uměli setsakra využít. Nemusím chodit daleko. Cikáni potvrzují, že zákony se tu tvoří pro ně a oni jsou ti, kteří ví jak na to – tam, kde by si už jiný házel mašli.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek