Illines

Bylo by to zadobre?

Vetnamska komunita si zada,o uznani narodnostni mensiny v Cechach.Ja jen vim,ze jsou s takovymi mensinami jenom potize.Jako tady ve Skotsku,uz nevedi kudy kam,kdyz jim to povolili.Mate na to nazor?Diky
Doplňuji:
sotek-za dobre, omlouvam se.

Nejlepší odpověď
Drap

Ta menšina tady je ať už ji oficiálně uznáme a nebo ne. V podstatě by se celkem nic nezměnilo.

Další odpovědi
anonym

Na menšiny mám ten názor, že chce-li někdo někde bydlet, ať si tam bydlí. Ale ať respektuje práva a pravidla země, kde bydlí. Ne tak, aby si příslušníci menšin mysleli, že se zákony budou přizpůsobovat jim. Jenže právě u nás to tak funguje, že?

mojitek

Přesně tak,jsou s tím jenom potíže.Podáte jim prst a oni za chvíli vezmou celou ruku.Všude ve světě jsou s národnostníma menšinama jenom a jenom potíže..

MK44

Statut národnostní menšiny se donedávna týkal jen příslušníků národů sousedních států. Je spojen s právy (Opravte nebo doplňte mě, kde je třeba.) na úřední užívání vlastního jazyka a na finanční podporu školství a kultury a očekává se reciprocita na druhé straně hranice. Zákon to právo, tuším, přiznává jen menšinám žijícím na území ČR „tradičně a dlouhodobě“ a v obcích, kde je 10% příslušníků hlásících se k menšině. Teď už je všech menšin 12, zatím alespoň evropského původu. Získá-li statut i menšina vietnamská, čínská, arabská a co já vím jaká, nevím, jak se při lidnatosti těchto národů a neurčitosti výrazu „tradičně a dlouhodobě“ na to bude tvářit státní rozpočet. Reciprocitu si neumím představit. Zatím si zkusme představit alespoň název naší obce ve vietnamštině nebo v čínských znacích.

Damiana

Bohužel v naší zemi, která je spíš pro-menšinová by se takovým uzákoněním jen dalo více práv do rukou těch, kteří by je uměli setsakra využít. Nemusím chodit daleko. Cikáni potvrzují, že zákony se tu tvoří pro ně a oni jsou ti, kteří ví jak na to – tam, kde by si už jiný házel mašli.