Avatar uživatele
NoNamer

Bylo by podle Vás dobrý zavádět řidičák „na zkoušku“?

Jako třeba na rok, dva a pak podle toho, jestli by měl člověk přestupky a podobně, tak by se dělaly zkoušky znova.
Já osobně mam řidičák 3 roky, a podle mého názoru by to nebylo od věci.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? suaeda, zzzzz, Mirdas před 3625 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Plně souhlasím s řidičákem na zkoušku, ale i s omezením rychlosti.
Mám vdanou dceru v Austrálii a tam to mají.Absolvent autoškoly dostane jinou barvu řidičáku a tam je vyznačená povolená rychlost.Je to na dva roky a pokud neudělá řidič žádný přestupek, pak dostane už definitivní řidičák.Pokud udělá přestupek, řidičák se mu odebere a až za dva roky může dělat znovu řidičák, tedy znova absolvovat celou autoškolu.A opět dostane ho na zkoušku.
A víte, že tam nejsou takové bouračky a tolik mladých lidí zabitých jako u nás?
Jenže na druhou stranu, tam není tolik zatáček a tolik pastí na řidiče jako u nás.TAM NESMÍ BÝT BILBORDY KOLEM SILNIC.
U nás nemáme na tak silná auta silnice.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzzz

Je to blbost, ten člověk může za 2 roky sednout do auta třeba jen 1× nebo vůbec.

Spíš by bylo dobré zvýšit tresty za alkohol, za velké překročení rychlosti atd. Pokud někdo někoho úmyslně vybrzdí a dostane podmínku, tak mi to připadá jako směšný trest.
Doplňuji:
Velký problém je i v autoškolách, neznám nikoho, kdo by ji udělal a uměl jezdit. Všichni si ale myslí, že umí. Neumí vůbec couvat, a nejezdí logicky. Autoškoly snižují ceny v konkurenčním boji, a kvůli mnohdy mají nekvalitní učitele.

Podle mě by bylo dobré, aby člověk po udělání autoškoly nesměl jezdit třeba rok sám, jen s rodiči, nebo někým, kdo má ŘP dlouho, a třeba po roce by šel povinně na přezkoušení. Tak by se rozjezdil a snad by získal i nějakou zodpovědnost.

Upravil/a: zzzzz

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Danislava

Já si teda myslím, že je to totální blbost… 🙂

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jinsun

já s tím souhlasím, ale přezkoušení bych dělal v kratších intervalech

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mirdas

Jsem přesvědčen že ano, neboť dobrého řidiče dělá praxe a ne velké nebo dokonce rychlé auto.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ozzy21

Vy jste všichni v klidu, protože už řidičáky máte..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
zzzzz

🙂 dívám se, že se mi někde ztratila půlka věty .-))

před 3625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoNamer

Ale jinak k tvému příspěvku. Spousta lidí (to beru i podle sebe) potřebuje dojíždět do práce, proto ten řidičák potřebuje a jaksi není vždycky čas na to, aby ho někdo doprovázel.
Já sem jezdila do práce 65 km a opravdu naši neměli čas se mnou jezdit tam a zpátky.

před 3625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

NoNamer
Souhlasím s Tebou, ale mladým řidičům omezit RYCHLOST.Někdo namítne, nedávat jim silná auta, ale i Trabant jel 110 km.
Plně se stavím za jinou barvu řidičáku a pak můžeš jezdit i bez dozoru (rychost omezit třeba na 70 km) a při překročení na radaru IHNED řidičák odebrat.

před 3625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoNamer

Já s tím taky souhlasím, protože když to na těch silnicích vidim. Taky bych zavedla přezkoušení starých lidí, zda ještě můžou jezdit. Nemyslím jen u očního, ale celkově. Nejsem zastáncem příliš vysokých rychlostí, ale jezdit po státní, mimo obec 30 km/h mi taky nepřijde vhodný způsob.

před 3625 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
NoNamer

To je maličkost, stávaj se horší věci :)

před 3625 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek