NoNamer

Bylo by podle Vás dobrý zavádět řidičák „na zkoušku“?

Jako třeba na rok, dva a pak podle toho, jestli by měl člověk přestupky a podobně, tak by se dělaly zkoušky znova.
Já osobně mam řidičák 3 roky, a podle mého názoru by to nebylo od věci.

Nejlepší odpověď
anonym

Plně souhlasím s řidičákem na zkoušku, ale i s omezením rychlosti.
Mám vdanou dceru v Austrálii a tam to mají.Absolvent autoškoly dostane jinou barvu řidičáku a tam je vyznačená povolená rychlost.Je to na dva roky a pokud neudělá řidič žádný přestupek, pak dostane už definitivní řidičák.Pokud udělá přestupek, řidičák se mu odebere a až za dva roky může dělat znovu řidičák, tedy znova absolvovat celou autoškolu.A opět dostane ho na zkoušku.
A víte, že tam nejsou takové bouračky a tolik mladých lidí zabitých jako u nás?
Jenže na druhou stranu, tam není tolik zatáček a tolik pastí na řidiče jako u nás.TAM NESMÍ BÝT BILBORDY KOLEM SILNIC.
U nás nemáme na tak silná auta silnice.

Další odpovědi
zzzzz

Je to blbost, ten člověk může za 2 roky sednout do auta třeba jen 1× nebo vůbec.

Spíš by bylo dobré zvýšit tresty za alkohol, za velké překročení rychlosti atd. Pokud někdo někoho úmyslně vybrzdí a dostane podmínku, tak mi to připadá jako směšný trest.
Doplňuji:
Velký problém je i v autoškolách, neznám nikoho, kdo by ji udělal a uměl jezdit. Všichni si ale myslí, že umí. Neumí vůbec couvat, a nejezdí logicky. Autoškoly snižují ceny v konkurenčním boji, a kvůli mnohdy mají nekvalitní učitele.

Podle mě by bylo dobré, aby člověk po udělání autoškoly nesměl jezdit třeba rok sám, jen s rodiči, nebo někým, kdo má ŘP dlouho, a třeba po roce by šel povinně na přezkoušení. Tak by se rozjezdil a snad by získal i nějakou zodpovědnost.

Danislava

Já si teda myslím, že je to totální blbost… 🙂

jinsun

já s tím souhlasím, ale přezkoušení bych dělal v kratších intervalech

Mirdas

Jsem přesvědčen že ano, neboť dobrého řidiče dělá praxe a ne velké nebo dokonce rychlé auto.

Ozzy21

Vy jste všichni v klidu, protože už řidičáky máte..

zzzzz

🙂 dívám se, že se mi někde ztratila půlka věty .-))

NoNamer

Ale jinak k tvému příspěvku. Spousta lidí (to beru i podle sebe) potřebuje dojíždět do práce, proto ten řidičák potřebuje a jaksi není vždycky čas na to, aby ho někdo doprovázel.
Já sem jezdila do práce 65 km a opravdu naši neměli čas se mnou jezdit tam a zpátky.

anonym

NoNamer
Souhlasím s Tebou, ale mladým řidičům omezit RYCHLOST.Někdo namítne, nedávat jim silná auta, ale i Trabant jel 110 km.
Plně se stavím za jinou barvu řidičáku a pak můžeš jezdit i bez dozoru (rychost omezit třeba na 70 km) a při překročení na radaru IHNED řidičák odebrat.

NoNamer

Já s tím taky souhlasím, protože když to na těch silnicích vidim. Taky bych zavedla přezkoušení starých lidí, zda ještě můžou jezdit. Nemyslím jen u očního, ale celkově. Nejsem zastáncem příliš vysokých rychlostí, ale jezdit po státní, mimo obec 30 km/h mi taky nepřijde vhodný způsob.

NoNamer

To je maličkost, stávaj se horší věci :)