bolak

Bylo by možné docílit situace, kdy magnet (umístěný nahoře) by přitahoval hřebík (umístěný pod ním) takovou silou, aby..

..hřebík visel nad zemí, ale zároveň nebyl přitahován blíže k magnetu?

Odpovědi
Questman

No asi by musela být naprosto dokonale vyrovnaná magnetická síla magnetu s gravitační přitažlivostí. A muselo by být vakuum.
Tedy krátce. Mohlo :D

anonym

Možné je všechno ale bude k tomu potřeba přesné měření.. magnet by se dal přirovnat ke gravitaci. Čím blíže hřebík bude tím více bude přitahován, to znamená že by musel být ve vzdálenosti takové aby nespadl a taky aby se nepřiblížil ..byla by nutná rychlá manipulace s pozicí magnetu ..je toho velice těžké docílit ale možné to podle mě je.

bolak

Ať už by měl hřebík jakýkoliv tvar nebo hmotnost?