Dismas

Bylo by lépe, kdyby nikdy neproběhlo tzv. Arabské jaro?

Odpovědi
Drap

Záleží na tom z jakého pohledu se na to díváš. Z pohledu zúčastněných arabských států by to bylo dobře, nebyla by tam válka. Z důvodů Evropy by to zřejmě taky bylo dobře, nerozhýbala by se vlna imigrantů, Z pohledu USA by to nebylo dobře, nebyl by dostatečný prostor pro odzkoušení nových zbraní a nedocházelo by k potencionálnímu ekonomickému růstu Evropy

xxx3

Ono je pravděpodobné, že kdyby nezačalo tenkrát, mohlo také začít o pár let později. Řada těch zemí je něco jako natlakovaný papiňák. Když se zavčasu neupustí pára, tak to bouchne.

Nerevarin

Ano, podle mě by bylo lepší, kdyby neproběhlo. Můžeme sice argumentovat tím, že se odstranili diktátoři, ale tyto země potřebují pevnou ruku a jejich odstraněním začalo docházet k bojům mezi různými frakcemi a tyto země jsou destabilizované a to je jeden z faktorů proč dochází k tak masové migraci. Diktátoři drželi hranice a byl tam za nich relativní klid. Bohužel se nehodili do krámu zbrojnímu, ekonomickému a průmyslovému komplexu západních velmocí a někteří čelní představitelé jako třeba David Cameron veřejně připustil, že nebylo moudré podporovat jejich odstranění. Aspoň myslím, že se tak vyjádřil v souvislosti s Kaddáfím.