petra15

Bylo by legální spálit peníze?

Kdyz treba nekdo vyhraje vysokou cástku v Loterii(…), a bude chtít udelat dobrodinní pro bezdomovce a Cikány…a bude pro ne verejne grilovat párky na bankovkách jednoho miliónu Kc (proti príp. krádezi bankovek bude vse zajisteno), aby se ti "chudáci"mohli najíst. Smí se to?

Nejlepší odpověď
zzzzz

Bankovky ani mince se poškozovat ani pálit nesmí.

Další odpovědi
anonym

Ne – peníze jsou zákonem chráněny a jejich případné úmyslné poškozování či ničení je trestné.
😉

zjentek

já si celej život naivně myslel, že si se svejma prachama můžu nakládat, jak chci ..spálím nemám, atp. Ani bych netušil, že si na mě došlápnou, když si spálím svůj milión, no ale tady jste mě vyvedli z omylu ..zlatej web :o

Questman

Ne.
Peníze jsou neoficiální státní znak většiny zemí, pálit je je stejné jako pálit vlajku nebo standartu prezidenta.

anonym

Smí se všechno.. teď jde o to jak to dopadne :D
Doplňuji:
Uvědomte si že peníze nejsou vaše! Všechno je to pouze dluh který dlužíte ;)

ptáč

Jestli si někdo myslí že se to nesmí, protože mu to někdo řekl, tak ať to udělá obráceně. Ať griluje peníze na a párky používá jako uhlí. Ale jestli se to opravdu nesmí, tak proč je dovoleno znehodnocovat peníze daněmi, korupcí ve všech oblastech? Ale spalování peněz kvůli chátře by mělo být trestné, opak je pravdou; kolik lidské práce je znehodnoceno vhazováním peněz do bezedných charit které pouze kryjí špinav příliv peněz za drogy zbraně a dětské pochoutky a se kšeftem s orgány. No ne?

petra15

zjentek
no vidís to, takhle zlý je ten svet…to jsem si taky nemyslela:-):-)
ani dobrodinní nemuzeme porádat:-)

zjentek

no a když přijedou do parku poldové, tak ten mega v tom BBQ budeš hasit asi jak ..čurokapem? :o

zzzzz

🙂 tak to jsem se teď málem počůrala smíchy zjentku .-DDDDDDDD

zjentek

tak promiň ..na to máš mít čurokap

petra15

Takze nase peníze nám nepatrí ? Tak tak je to ! A proc vlastne?

zzzzz

Patří nám, ale zákon zakazuje je poškozovat nebo pozměňovat. Je to stejné jako s jiným majetkem, pokud budeš vlastnit třeba les, tak ho také nebudeš moct zapálit, nebo jinak poškodit.

zjentek

holky, nechcete si raději dát zmrzlinu? :o

zzzzz

Já můžu, já miluji kalorie .-)))

petra15

my jí nesmíme, je moc kalorická, a my musíme být hezké…jinak se nevdáme…:-)

zjentek

a k čemu bys se s těma prachama vdávala?

petra15

no to je skoda — tak se bezdomovci nenajedí…:-):-)
chtela jsem být dobrocinná…:-):-)

zzzzz

no tak, já bych si ten milion klidně vzala, klidně mi za to pak můžeš říkat „bezdomovče“ 😁

arygnoc

tak im kúpte studené párky a nech si pália vlastné milióny.
to by šlo, nie?

;)

petra15

🙂:-)