e1232851@trb

Bylo 11 září podle vás dilem americké vlády ?

Nejlepší odpověď
Löwe

Samozřejmě, USA může za všechno. Až se ti přihodí něco zlého, nezapomeň to svést na USA, hned ti bude líp…

Další odpovědi
zzzlatokopka

Ne, jejich dílo to nebylo, ale je to následek jejich politiky:-(((

quentos

Určitě. Jejich fraškovité „válce proti terorismu“ a pohádce se šťastným koncem o bin Ládinovi může dnes už věřit jen naprosto neinformovaný člověk.
Důkazů pro to, že se to nemohlo stát tak, jak americká vláda prezentuje, už byla vyslovena celá řada.

AmazedWolf

Podle mě v tom prsty měli… Američanům nezáleží na obyvatelích, oni si tak dělají dobrou reklamu.

doney gal

Ovšem. Možná největší podvod v dějinách a udělají u toho tolik chyb, že na to přijde kdejaký jouda…

led

Mohol to byť aj iný deň…
Jedine, čo zatiaľ možno, je podcenenie hrozby prípadnému útoku a ohrozeniu dôležitých objektov v tomto zmysle sú zodpovedné zložky vinné.
Všetko ostatné, sú mediálne konštrukcie vychádzajúce zo skutočných faktov s prímesou fantázie cielené, podľa danej situácie a požiadaviek zodpovedných, na nájdenie obetného baránka.
Skutočný vinník zostáva v pozadí, oblečený v šate nevinnosti, chránený neprestreľnou hradbou mlčania a tmy poznania.
Nevidíme ho, napriek jasnému lúču krvavého svetla smerujúcemu od obetí až k nemu a sledovať tento lúč, cez všetky jeho odrazy, z únikov jednotlivých farieb spektra vybrať tú správnu, sledovať ju a nakoniec ukázať prstom „To je On“, potrvá ešte veľmi dlho…
11.september je symbol, ktorý krvavo varuje pred násilným riešením sporných otázok. Každý jav má svoj pôvod a svoje dôsledky. Ak hľadáme vinníka, musíme poznať pôvod a príčinu samotnej myšlienky. Tá „špička ľadovca“, čo zatiaľ poznáme, len navodzuje pocit znalosti príčiny. Vychádzame zo samotných reakcií použitej konštrukčnej technológie stvieb (hovoríme o N.Y.C. a Pentagonu), z reakcií zodpovedných riadiacich záchranné práce, pýtame sa, „čo robila protivzdušná ochrana USA v tom čase, čo robili obranné sily, čo robili špionážne agentúry, čo robili vedúci zodpovedí predstavitelia exekutívy USA…“ Pripomína mi to paralelu medzi reakciou Stalina na špionážne i vojenské informácie o termíne útoku Wermachtu a reakciou zodpovedných predstaviteľov vládnych orgánov USA na avizované útoky proti obyvateľom a mestám USA.
Čo je v pozadí… je to anonymná moc peňazí, toho výmenného symbolu moci a života i smrti, toho pocitu mať možnosť rozhodovať o osude iných vo svoj prospech, tužba mať viac a byť viac, túžba pokoriť, ovládnúť Vesmír a priľahlé… čo vlastne je ďalej?