Byli ve starověkém Egyptě žebráci?

Zeptala jsem se na tuto otázku při hodině dějepisu paní učitelky a nedokázala mi odpovědět.Prošla jsem knížky a encyklopedie,ale všude se mluví jen o faraonovi,kně­žích,úředních,rol­nících a otrocích.

Nejlepší odpověď
anonym

Prostitutky a žebráci byli,jsou a budou.
A ve starém Egyptě? Odkazů je hodně,zadej si „Žebráci ve starém Egyptě“,nebo různé varianty
„Starý Egypt a žebráci“ a pod. a uvidíš.

http://faraon­.wz.cz/bohove/na­bozenstvi.htm

Další odpovědi
led

Všade, kde peniaze rozdeľujú ľudí na bohatých a chudobných sú aj žobráci.
V staroveku to bývali prepustení otroci, bezdomovci, bývalí (väčšinou invalidní) vojaci a podobne.