Byli staří alchymisté jenom směšné,naivní postavičky?

Co třeba ten jejich „Kámen mudrců“?
Navíc ještě posedlí čistotou – u některých-tzv.„zasvěcených“ se kladl obrovský důraz na výměnu oblečení – při a po bádání.
Nesměli mít na těle doslova ani chloupek.A stále se omývat.Až to byly takřka rituály. Že by samoúčelné?

Nejlepší odpověď
rynek878

Proč směšní,to je jako byste porovnávali tehdejší dorozumívání na dálku pomocí ohnů či bubnů a dnešní mobily.Odpovídá to vše době v které se žilo či žije.

Další odpovědi
annas

„Chceš-li poznat pravý kámen mudrců, hledej ho v sobě samém a začni tím, že poznáš sám sebe.“

Kámen mudrců byl též nazýván kamenem filozofů.

Takže když alchymisté vyráběli kámen mudrců, pracovali sami na sobě. Psychická energie alchymisty ovlivňovala celé dílo. Docházelo ke spojení čtyř živlů – ohně, vzduchu, vody a země. Aby alchymisté získali látku, která by se přiblížila co nejvíc přírodním živdům, museli se oprostit od všech nečistot.

Poznámka: I dnes podle čínské medicíny jsou určité orgány v těle pod vlivem těchto živlů.

Podle dějin filozofie a alchymie.

dagry

Nám se po tolika letech jako směšné postavičky jeví, ale ve své době to určitě byli velmi uznávaní a vyhledávaní „vědci“. Kdoví jak se nynější vědátoři a badatelé jeví těm zeleným pajduláčkům nad náma !!!

elektrikář

Alchymisté nejsou smněšní. Vždyť to byl začátek vědy a chemie.Ze spousty pokusů a omylů zbylo mnoho věcí užitečných.Bylo mezi nimi i pár podvodníků ale v které době není.

led

al chýmia- už samotný arabský výraz hovorí o vedeckej disciplín. Starí alchymisti – tí naozajstní – boli predovšetkým učenci s veľkými znalosťami, ktorí chápali aj potrebu čistoty pri výskumoch. Žiaľ vzhľadom na mentalitu vtedajších všeobecných znalostí, museli veľakrát zakrývať spôsob a cieľ výskumu rôznymi obradmi a poverami.

GM

To rozhodně nebyli. Stará alchymie dala základ moderním vědám – fyzice, chemii, lékařství …

Čarodějnice

Já osobně bych chtěla vědět aspon jednu polovinu co věděli oni.