Byli samurajové později také křesťané?

V jedném knize (je to dlouho co jsem jí četl a už nevím jak se jmenuje) byli popisováni samurajové, kteří se odklonili od zen buddhismu a dali se na křesťanství. Je to jen fikce, nebo to opravdu tak bylo?

Nejlepší odpověď
Löwe

Ano, skutečně se tak stávalo. Nejen, že samurajové se stávali křesťany, ale i daimjoové byli křesťané, což vedlo k neustálým rozepřím v zemi.

Další odpovědi
Ph.dr Gatsby

De facto dle historickeho hlediska je to jen nepatrně možné z většiny samuraju se stali Šintoiste nebo Budhisté

led

Samuraj je príslušník kasty japonských bojovníkov, bez ohľadu na náboženstvo.
Vo výnimočnom prípade, za zásluhy, sa ním mohol stať aj kresťan.