Elizabeth

Byli/jste spokojeni s výukou cizích jazyků na středních školách? (popř. vašich dětí)

Hlasujte v anketě

Odpovědi
panenka

Ano

Terryle

Ne

Málo praktická. Nebyla to vina učitelů, ti dělali, co mohli… ale je to blbě nastavené. Sice jsem se perfektně naučila vyplňovat německý cvičení v učebnici, ale když jsem přišla do kontaktu s cizím mluvčím (mladým jako já, který nemluvil spisovně a pomalu jako ti z kazet a lektoři), otevřela jsem hubu a bylo po devíti letech učení řeči – a že jsem ve škole fakt nebyla špatná.
V angličtině to bylo lepší, ale zachránil mě poslech muziky, zpěv a vlastní překládání, později filmy a seriály. A odvaha vyjet ven :) Kdybych ale měla spoléhat jen na školu, čtu si dodnes v učebnici…

blesk26

Ano

sara-sara

Ano

Chodila jsem na dvě gymnázia. První bylo jazykové, kde jsem se naučila skvěle anglicky a slušně španělsky. S jazyky jsem tam byla nad míru spokojená, ale protože výuky snad všech ostatních předmětů byly podprůměrné, přestoupila jsem na v tomto ohledu skvělé, ale bohužel ne jazykové gymnázium. Co se zmíněných AJ a ŠJ týče, vůbec jsem se nezdokonalila, ale spíš zakrněla. Z francouzštiny, kterou jsem si vzala pouze na poslední rok studia, neumím vůbec nic .))) (To je samozřejmě i tou krátkou dobou, z větší části byl ale důvodem přístup učitele.)
Na tuhle otázku tedy nemohu dát jednoznačnou odpověď .) Vzhledem k tomu, že neodpovědět nelze, dávám ANO – špatný dojem na mé druhé škole byl nejspíš ovlivněn předešlou skvělou zkušeností, samotná výuka byla dobrá :)

anonym

Ano

Da!