Chandler

Byli jste někdy v New Yorku?

Nebo se tam chystáte? 🙂

Naprosto výstižné :

  • New York je hlavním bodem amerického snu. Kdo chce tenhle novodobý Babylon pochopit, musí jej zažít. Vstřebat jeho výšku, velkolepé mosty, obrovské ulice, uvolněnost a zdánlivou bezstarostnost jeho obyvatel a noční život velkoměsta.
  • New York je také symfonií barev, zvuků, klaksonů či ječení sirén. New York elektrizuje, omamuje a poznamenává – někdy na celý život !! Kdo se do New Yorku jen jednou podívá, podlehne jeho kouzlu, které vyzařuje.

Doplňuji:
Pro ty, který ještě neznají …

webkamerka v New Yorku v živém přenosu :

http://www.friends-sitcom.com/zive-z-ameriky/

Nejlepší odpověď
led

Chandler, doplním pohľad z druhej strany
Je to tiež mesto veľkého kontrastu bohatstva a biedy, zápachu rybích produktov a stok, podceňovania až ponižovania neameričanov, strachu z vrážd a krádeži
Centrál Park je krásny, obdĺžnik 5×20km, ale nepokúšajte sa tadiaľ ísť večer, (keď som veľvyslancovi povedala, že som sama prešla cez Park, úplne sa zhrozil).
Ano, poznala som život v N.Y.C. z oboch strán. Manhatan v obchodnej časti je úžasný, ale mesto nie je len centrum.
PS.
Pokiaľ by ste tam chceli platiť, ku každej cene na cenovke si musíte prirátať ešte mestskú a štátnu daň (tá sa nepíše). Cena jedného lístku na muzikál sa pohybuje medzi 50–100 USD.

Další odpovědi
hanulka11

Jééééé to je můj sen. Asi se nikdy nesplní…ale nikdy neříkej nikdy,že jo?

MajaIS

Je docela možné, že jsem tam již byla – avšak prstem na mapě :)) S těmi finančními prostředky je to hold někdy na draka, ale musíme být šťastní za to, co máme …

Mili @

Chtěla bych se tam mrknout, ale jelikož nemusím zrovna velká města, tak týden, dva a domů!!!!
Jenže chybí money!!!

Jahoda

Bohužel jsem tam nebyla. Jednou bych se tam chtěla podívat. Snad časem 🙂

Podle fotek vím, že New York je nádherné město. Krásně svítí, je barevné,… Prostě krása 🙂