bolak

Byli jste někdy svědky rasově motivovaného útoku, nebo jakéhokoli ostřejšího sporu, který rasismem zaváněl?

Nejlepší odpověď
anonym

Ano, dvakrát. Pokaždé se jednalo o příslušníky „menšiny“, kteří ohrožovali příslušníky české většiny.
V prvním případě opilá Cikánka hulákala na autobusové zastávce na hlouček lidí poklidně čekajících na autobus. V druhém vytáhl v autobusové čekárně příslušník stejné rasy nůž na slečnu, která seděla na protější lavičce a dovolila si tak velkou neomalenost, že se na Cikána podívala. Za zákrok policie by stál už jenom jeho slovník.
Takže o diskriminaci mi tu může hodně dlouho někdo vykládat.
Rasismem to „zavánělo“ pokaždé, protože oba uvedení řvali na celé kolo různé vulgární a zvířecí přívlastky o těch bílých .......

Další odpovědi
aramah

Už je to děsně dlouho když jsem byla u babičky na vesnici a tam jeden cikán honil mačetou souseda,soused utek ale cikánka žena toho mačetysty se vrhla k ženě uprchlíka a propíchla ji vidlema, byli toho celé noviny,žena útok naštěstí přežila.
Dřív toho bylo dost na těch vesnicích akorát že to nebyl rasistický útok,jen neshoda mezi sousedy ☹

odpomass

Ano, byla. Celkem 3×. Jednou si jeden Čech dovoloval na očividně slabšího Vietnamce (obchodníka) jen proto, že už neměl lahvové pivo v krámě, jednou jsem byla svědkem rvačky dvou kluků (róm a bílý Čech). Těžko říct, kdo si začal. Třetí případ bylo vyhrožování 2 holohlavých spratků (kolem 25 let) jednomu romovi, který jen seděl v hospodě (u vedlejšího stolu než my) a požadovali od něj (jeden z nich s boxerem na ruce), aby vypadnul, že ho tam nechtěj. Naštěstí všechny tři případy dopadli dobře (buď sami vyšuměli, nebo to vyřešila policie).

Damiana

Vždycky jsem zažila pouze obtěžování cikány a jejich hnusné provokace. Už na základní škole. Jelikož pocházím ze severu, černo tam bylo hodně. Zejména v páté třídě, kde se „nakupili“ a dál s námi už ale nepostoupili (jenže tehdy jim už bylo čtrnáct, patnáct, byli sexuálně aktivní a nějaká ta gravidita se tam také objevila). Buď dětem vyhrožovali, nebo je slovně či fyzicky napadali. Kradli, byli nesnesitelní. Učitelé s nimi nic nenadělali, protože nebylo jak.
Dodnes se nic nezměnilo. Jen se mají lépe než bílá rasa, krást už ani nepotřebují, neboť jejich příjmy ze sociálky jsou na takové úrovni, že mohou i podnikat, bílé zaměstnávat, jezdit taxíky, nakupovat v luxusních obchodech… Jen stále nepracují a vysávají stát tak, že jsou jedinou skupinou, které se tu žije dobře. A „horní partička“ si je bude udržovat, neboť je neohrožují a volí. Nějak se to celé obrátilo.
Vyhýbám se jim, mám z nich špatný pocit, asi jsem přesně ten typ, co je nějak provokuje, protože i když jsem u našich šla na procházku se psem, měli blbé připomínky, a to beru jako jasný rasově motivovaný útok.
Naštěstí se nepohybuji v takovém prostředí, kde by došlo k něčemu závažnějšímu, ale kolegové zpravodajci a terénní novináři by mohli vyprávět!
Vzpomínám také na jednoho kolegu z oblasti psychologie, který měl v péči fyzicky týranou ženu, která zvádla po deseti letech odejít od svého muže, opilce, gamblera a tyrana. Bohužel to byl cikán, který si ho našel a na schodech ho pobodal. On to sice přežil, cikána zavřeli, ale …

Matthew

Ano, z pohledu napadeného „menšinou“ kvůli cigaretám.