Kulpix

Byli jste někdy nuceni použít hasicí přístroj?

Podařilo se Vám požár uhasit?

Nejlepší odpověď
WoIfy

Ano, byl, ale požár jsem nehasil.
Šlo o likvidaci povodněmi poškozeného přístroje.
Vzhledem k závažnosti poškození se před převozem nádoby musel vyrovnat tlak-
Čímž se hasící přístroj použil.
😉

Další odpovědi
Drap

Ano byl. Dokonce vícekrát. V jednom případě se uhasit neodařilo

Kepler

V chemické fabrice jsem byl pověřen jako hasičská hlídka, když tam údržba něco řezala švajsaparátem. Dali mi k ruce poměrně velký hasičák CO2. Když ten bordel na tom starém železe blafnul, tak jsem chtěl hasit, ale hasičák hned zamrznul. Jak jsem se později dověděl, fabrika si své hasičáky plnila CO2 vlastní produkce (z úsporných důvodů), který ale nebyl dostatečně vysušený. Takže nakonec byli hrdinové naši závodní hasiči. Už to fakt hořelo fest. A já jsem dostal pojeb.

led

Ano, viackrát. Dôležité je, ak neuhasíte, aspoň požiar lokalizovať, tj. zabrániť jeho šíreniu ďalej, kým nepríde pomoc. Veľa ľudí hasí tak, že strieka do plameňov a tým ho vlastne posielajú ďalej. Treba striekať, akoby ste uzatvárali slimáčiu (slimák=šnek) ulitu, po obvode postupne tlačiť do stredu.

dubraro

Použil jsem, ale jen z cvicnych důvodů. Naostro nikdy.

Dochy

Nepoužil, viděl jsem použít…
Takhle koukám do výlohy a najednou se za mnou ozve „Nemáte někdo hasičák?“ Kouknu za sebe a motorka v plamenech. Kluk vběhnul do obchodu, ale tam mu nepomohli, prodavačky začli řešit kde je kýbl aby ho napustili vodou…, ozval se vedle řidič, že má, ale 3× si ověřil, jestli mu pak ten hasičák zaplatí. Pak na motorku dvakrát fouknul, zavřel ventil od nádrže a bylo po ohni.

Emefej

Pouze z cvičných důvodů. Naostro ne.

kelley

Jo, kdysi v práci. Dvakrát. Jednou chytly výpary od technického benzínu a jednou zase hadry od transformátorového oleje… Podařilo se v obou případech.

Nuk nuk

Naštěstí jsem nucena nebyla.

Lamalam

Ano, jednou se mi to v laboratoři podařilo. Požár zdárně uhašen.

mosoj

Ano , již jsem byl v situaci, že jsem hasicí přístroj bral do ruky. Nakonec na to stačil ten můj !

anonym

ano byl, když jsme popíjeli a rozhodl jsem se uhasit žízeň hasičákem. na tom místě, kam padl obsah, už nikdy nerostla tráva

PEES

Nikdy jsem ho nepoužil,a doufám že ani nepoužiju