Byli jste na prohlídce legionářského vlaku?

Já jsem ho sice neviděl, ale zajímalo by mně, zda-li tam je zmínka o tom, že tyto legionáře vedl generál Rudolf Gajda, který bojoval v Rusku proti bolševikům a tito legionáři vítězili na Sibiři a ovládali celou transibiřskou magistrálu.
Celý jeho život je zde http://www.mi­kesh.szm.com/gaj­da.htm
Je to slovensky, takto podrobnou verzi jeho života jsem v češtině nenašel.

Nejlepší odpověď
briketka10

Já byla na prohlídce v Hradci Králové, kde
mi našli v archivu mého dědu, jak bojoval
v Rusku a byl tam i zajat několik let, ale mou
otázku „někdo“ nahlásil, jako reklamu.
Jeden z hlavních velitelů legií v Rusku byl Radola Gajda.
celý článek z Wikipedie : https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Ceskos­lovensk%C3%A9_le­gie

Další odpovědi
Klaproth

Legiovlak jsem navštívil při jeho představení v Praze na podzim 2014.

Lamalam

Byla jsem, ale na gen. Gajdu jsem se nezaměřila, takže nevím.

briketka10

lahny

V tom případě by bylo vhodné navštívit
http://www.vu­apraha.cz/fallen­soldierdataba­se
Legionářskou databázi -Archiv
tam by Ti možná našli co potřebuješ. Dole do
do políčka napíšeš jméno člověka, kterého
hledáš a oni se Ti ho pokusí najít. Mě dědu
našel voják v tom vlaku v databázi v NTB já
byla tak šťastná.

Přeji Ti hodně štěstí v hledání.

anonym

Děkuji odpovídajícím, ale mně spíše zajímá, zda-li tam jsou informace kudy vlak projížděl, kde bojoval a hlavně kdo tomu velel.Jestli jsou tam pravdivé informace o Gajdovi atd.Minulý režim Gajdu zavrhoval (nikde se o něm v souvislosti s legionáři nemluvilo), tak jestli tento režim se o něm ve vlaku zmiňuje, že ovládal celou Sibiř.