mojitek

Byli jste na magnetické rezonanci(MR) ?

Ahoj,chtěl jsem se zeptat,jestli jste byli na MR a jestli ano,jak jste to snášeli / nebo nesnášeli. Díky za názory.

Nejlepší odpověď
ahold

Ano, byla. Je to hlučné a pro někoho nepříjemné z omezeného prostoru.
Ale žádný problém.

Další odpovědi
briketka10

Ano několikrát mám klaustrobii někdy mi píchli
inj. na zklidnění, ale nyní už je modernější dávají
sluchátka s hudbou, která zmírní ten velký hluk je
vážně hroznej, když tam jsem zavřená půl hodiny
a nemůžu se ani hnout ☹
Jo a i mačkátko do ruky, kdybys chtěl vytáhnout to
se pořád ptají, jestli se cítíš dobře.

gecco

Kromě klaustrofobie žádný problém…
😉

marci1

Byla. Moje lékařka mi předepsala Neurol před vyšetřením a chtělo se mi před vyšetřením strašně spát ( nejsem zvyklá na tyto léky ). Na to lehátko jsem se úplně těšila, Neurol mě uklidnil , ale nakonec jsem tam usnula. Je to úplně v pohodě. Není se čeho bát. 🙂

anonym

Nebyl, ale chci se zeptat: může pacient MR absolvovat s části kovu v těle ?

da ny

Byla jsem jen na PET/MRI (kombinace magnet. rezonance a tomografu)
s radioaktivní kontrastní látkou do žíly.

U mne bez problémů (klaustrofobií netrpím), trochu mi byla zimav zeleném andělu s dlouhým rukávem.
Půl hodiny uteklo ja voda, jen by ten křikloun místo ran a rachotu měl hrát třeba písničky. Ani sluchátka mi přílišnepomohla (asi též špatně nasazená).
Nebýt toho rámusu , tak si člověk mohl zdřímnout :D
Záchranný balonek jsem mačkat nemusela ;)

ad. barbakan:
část kovu v tělemůže být kontraindikací pro MRI:
„Kontraindikace
Kardiostimulátory. Především přístroje vyrobené před rokem 2000 mohou být během vyšetření poškozeny
Kovová tělesa z feromagnetického materiálu v nevhodných místech (oko, mozek)
První trimestr těhotenství
Ušní implantáty, naslouchadla
Velká tetování ve vyšetřované oblasti
Klaustrofobie“
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Magnetick%C3%A1_re­zonance#Kontra­indikace

Mám v břišní dutině zapomenutý, putující klips, vyšetření provedeno bez problému.

http://radiolo­gieplzen.eu/pet­mri-ve-fakultni-nemocnici-v-plzni/
http://www.fnplzen­.cz/novinky_de­tail.asp?news_id=1349

mojitek

da ny : já si tam připadal jak v hodně těsný rakvi,(mám skoro 130cm přes hrudník a přitom průměr roury byl 60 cm),Kdybych měl hlavu venku tak asi no problem.Ale bejt napresovanej v rouře kde se můžu jentaktak nadechnout a ani poškrábat na nose,tak to néééé. fuj to bylo nepříjemný. Ještě teď mám z toho husinu a v noci se pomočuju :D

gecco

Barbakane, pokud ten kov není magnetický, neměl by to být žádný problém.
😉
Pokud magnetický je, problém by to být mohl…
___
Každopádně ale na nějaké střepiny (nebo endoprotézu) předem upozorni…
😉

anonym

Díky za radu, gecco.

gecco

😉

mojitek

Barbakan: právěže ne

mojitek

hmm,právě.Takže já tam byl,a asi je vám jasný jak to dopadlo…

marci1

A jak to dopadlo ?

mojitek

Nasoukali mě tam jentaktak-ten tunel jsem měl asi 3cm od nosu,takžepo 1 minutě úprk. Pán tvorstva :D

briketka10

Jo jo přesně já, když otevřela oči a viděla
ten malej prostůrek, tak jsem mačkala to
tlačítko a ječela " vyndejte mě, vyndejte mě"
a tak mi dali tu inj. a příště taky.

anonym

Barbakan tam byl a visíš jak to dopadlo.

anonym

Ty hňupe, přečti si mojí otázku. A piš pořádně!

mojitek

ale no tak, soudruzi :D

anonym

Já vím, ale na hrubou díru, hrubá záplata. 😁

mojitek

jinak na tu MR nesmí lidé co mají byť jen i novou korunku v zubu (po 6 týdnech už ano)

anonym

mojitek, nechápu proč po této době se už může?

mojitek

taky nevím. A nesmi tam lide co maji už vyoperovany kardiostimulator

mojitek

ty vrahounku :D