Zlatý

Byli jste členy pionýrské organizace ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 59% Ne 41%

Odpovědi:

Zlatý

Zlatý

Ne

Zlatý

Ano

Byla jsem jiskřička i pionýrka.A nejlepší byly pionýrské tábory.

Pokročilý

Ne

Zlatý

Ne

Zlatý

Ano

Byl jsem i svazákem, ale také členem spolku LIHOP - lidé holdující pivu a klubu FoFo - furt ospalí, furt ožralí. Úúž je to všechno hodně dávno.

Ne

Ani jiskra,pionyrka,svazacka.Byla jsem vychovana v jinem prostredi.

Zlatý

Ano

Zlatý

Ne

Jen co mě tam vzali, tak mě hned vyhodili,,,,nebo mi tam naši zakázali chodit? Už si to přesně nepamatuji.

Zlatý

Ano

Jasneze ano.I jako svazák v kontrolni komisy SSM jsem byl,ale sabotoval jsem to,takze jsem byl náležitě odstraněn ;-)

Ano

Bronzový

Ano

Zlatý

Ano

Jiskry jsem přeskočila a u svazáků jsem byla cca 14 dní :-).
Jen ti pionýři byli dobrý. Hodně záleželo va vedoucím oddílu. Dnes, s odstupem času, vidím, že jsme dělali to samé, co dnes skauti.

Bronzový

Ano

Byl jsem pionýr a mám i hezké vzpomínky.měli jsme turistický kroužek se kterým jsem procestoval prakticky celou republiku od Plzně po Zemplínskou Šíravu.Poznal jsem krásy republiky a nosil jsem většinou zelený oděv (nevím jak se přesně jmenoval)tak jsem si ani jako pionýr nepřipadal.

Ne

Chvíli v Jiskřičce, ale to jsme se spolužačkou chodili kutálet sudy z kopce až nám z toho duněla hlava.Na kopci rostly stromy. Zapomínali jsme tam papuče. Absenci v Jiskřičkách nám nikdo nevyčítal. Pionýrům jsme se smáli.

Zlatý

Ano

Aho, ale pionýr nic moc. Nějak to vyšumělo pro vzdálenost z domova od místa schůzek. Víc jsem potom byl v SSM. Ač k nevíře dnešní generaci, politické žvásty jsme nějak překousali, ale mohli jsme jako mladí dělat tancovačky, discotéky, četné společné akce v přírodě, zájezdy apod. Jinak bez všemocného razítka organizace ze složek Národní fronty jsme byli nahraní. Staříci v jiných organizacích kde jsme byli také členy (třeba hasiči) nechtěli nám dát moc šancí na organizování našich vlastních akcí. Do všeho kecali a tak jsme jim unikli k SSM (prakticky nic jiného tehdy pro mládež nebylo). Potom když zjistili, že jsme šikovní, že dokážeme jim přetáhnout lidi z jejich akcí (větší účast apod.) do nás začali i nepříjemně "zarývat" (uražená ješitnost je vždy nepříjemná).
Takže mělo to ve svou domu smysl, ale vždy záleželo na tom, jak kdo do své činnosti zařazoval politické vize tehdejšího režimu. jestli třeba akce "Z" jsme vnímali jako podporu režimu a nebo jako možnost společně si udělat v té naší obci kousek lepší, hezčí když na nás soudruzi ze shora jinak kašlali.
Tyto organizace, pokud je vedli šikovní lidé s vizí pracovat s mladou generací víc než si na nich stavět svoji profesní a politickou kariéru, měly pro mnoho dětí i mládeže celkem pozitivní vliv i z dnešního pohledu. Ale jak jsem psal, ten "Lenin" a další se nechali překousat a brali jsme to jako nutné zlo, abychom se mohli bavit podle svého a ne podle staříků o generace starší.

Bronzový

Ano

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4395
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.