Avatar uživatele
anonym

Byli jste členy pionýrské organizace ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 4879 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ten který je

Ne

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanulka11

Ano

Byla jsem jiskřička i pionýrka.A nej­lepší byly pionýrské tábory.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Fun1k

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Ano

Byl jsem i svazákem, ale také členem spolku LIHOP – lidé holdující pivu a klubu FoFo – furt ospalí, furt ožralí. Úúž je to všechno hodně dávno.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Ani jiskra,pionyr­ka,svazacka.By­la jsem vychovana v jinem prostredi.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aramah

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kropitko

Ne

Jen co mě tam vzali, tak mě hned vyhodili,,,,nebo mi tam naši zakázali chodit? Už si to přesně nepamatuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mojitek

Ano

Jasneze ano.I jako svazák v kontrolni komisy SSM jsem byl,ale sabotoval jsem to,takze jsem byl náležitě odstraněn 😉

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dmitrij

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Ano

Jiskry jsem přeskočila a u svazáků jsem byla cca 14 dní 🙂.
Jen ti pionýři byli dobrý. Hodně záleželo va vedoucím oddílu. Dnes, s odstupem času, vidím, že jsme dělali to samé, co dnes skauti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
janek66

Ano

Byl jsem pionýr a mám i hezké vzpomínky.měli jsme turistický kroužek se kterým jsem procestoval prakticky celou republiku od Plzně po Zemplínskou Šíravu.Poznal jsem krásy republiky a nosil jsem většinou zelený oděv (nevím jak se přesně jmenoval)tak jsem si ani jako pionýr nepřipadal.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ne

Chvíli v Jiskřičce, ale to jsme se spolužačkou chodili kutálet sudy z kopce až nám z toho duněla hlava.Na kopci rostly stromy. Zapomínali jsme tam papuče. Absenci v Jiskřičkách nám nikdo nevyčítal. Pionýrům jsme se smáli.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
venkovan

Ano

Aho, ale pionýr nic moc. Nějak to vyšumělo pro vzdálenost z domova od místa schůzek. Víc jsem potom byl v SSM. Ač k nevíře dnešní generaci, politické žvásty jsme nějak překousali, ale mohli jsme jako mladí dělat tancovačky, discotéky, četné společné akce v přírodě, zájezdy apod. Jinak bez všemocného razítka organizace ze složek Národní fronty jsme byli nahraní. Staříci v jiných organizacích kde jsme byli také členy (třeba hasiči) nechtěli nám dát moc šancí na organizování našich vlastních akcí. Do všeho kecali a tak jsme jim unikli k SSM (prakticky nic jiného tehdy pro mládež nebylo). Potom když zjistili, že jsme šikovní, že dokážeme jim přetáhnout lidi z jejich akcí (větší účast apod.) do nás začali i nepříjemně „zarývat“ (uražená ješitnost je vždy nepříjemná).
Takže mělo to ve svou domu smysl, ale vždy záleželo na tom, jak kdo do své činnosti zařazoval politické vize tehdejšího režimu. jestli třeba akce „Z“ jsme vnímali jako podporu režimu a nebo jako možnost společně si udělat v té naší obci kousek lepší, hezčí když na nás soudruzi ze shora jinak kašlali.
Tyto organizace, pokud je vedli šikovní lidé s vizí pracovat s mladou generací víc než si na nich stavět svoji profesní a politickou kariéru, měly pro mnoho dětí i mládeže celkem pozitivní vliv i z dnešního pohledu. Ale jak jsem psal, ten „Lenin“ a další se nechali překousat a brali jsme to jako nutné zlo, abychom se mohli bavit podle svého a ne podle staříků o generace starší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
BENYTA

Ano

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek