stana73

Byli jste aspoň jednou navštívit naše nejdůležitější místa vlasti?

Myslím tím Říp,Pražský hrad,Národní divadlo,Špilber­k,Lány,atd ?

Nejlepší odpověď
Jahoda

Byla jsem na Pražském hradě, Národním divadle, Karlově mostě, Řípu, Ještědu, Pradědu, Karlštejně, v papírně ve Velkých Losinách a dalších významných místech ČR. Miluji ježdění po hradech a zámcích a mezi mé nejkrásnější zážitky patří návštěva zámku Hluboká nad Vltavou. Je toho samozřejmě mnohem více.

Další odpovědi
Terryle

Tak protože jsem už šestým rokem v Praze, tak tu mám celkem prolezlou – Hrad (včetně výstavy korunovačních klenotů), Divadlo, Vyšehrad a tyhle historický místa jo. Na Říp se už asi pět let chystám, tak to snad jednou klapne. Lány ani moc neplánuju, ale kdoví, kdy se tam dostanu. Na Špilase jsem párkrát byla taky – pocházím z Moravy a beru Brno jako svoje mateřský město.
Ale obecně na mě tyhle místa moc extradojem nedělají – tak se tam děla historie, a co? Kdyby se neděla tam, děla by se někde jinde. Asi pro tu pořádnou národní hrdost nemám tu pravou náturu. Ani mě nějak extrémně neberou hrady nebo zámky – jistě, je to pěkný, smekám před předkama a vážím si lidí, kteří o památky pečujou a zachovávají je pro příští generace… ale extrémně mě to neuchvacuje. Jedinou výjimkou byl Karlštejn a Kaple Svatého kříže, to byl dost unikátní a neopakovatelnej zážitek.
Jinak mám mnohem hlubší vzpomínky na zajímavý zříceniny, zvláštní místa ve skalách, výjimečný stromy nebo starý, zpustlý kostely. Ty ve mně něco nechávají. Opečovávaný památky nějak ne… jako by ten duch místa byl tou věčnou údržbou, opravama a pulírováním přebitej. Jsem asi nějaký podivný stvoření, co potřebuje cítit divočinu a vzájemnej vliv přírody a toho, co zbylo po člověku, aby to se mnou něco dělalo…

magicm18

Priznam se,ze jsem byl na Ripu,v Narodnim divadle,ale co nezapomenu do konce sveho zivota,tak to bylo na prazskem hrade,jeste v dobe socialismu vystava :„Zivot a doba Karla IV“.Byli vystaveny korunovacni ,original,klenoty českeho naroda.Fakt to na mne udelalo velky dojem.A kamosko ,ja jsem hrdy,ze jsem Čech.

Děda Louda

Zajisté. Jmenovat je nebudu, do rána by to asi nešlo všechno přeíst.