Drap

Byli by jste pro znovuzavedení dědičných šlechtických titulů u nás ?

Pokud ano , tak jakým způsobem by se měly udělovat ? Jen kupovat ?
Doplňuji:
Osobně bych byl taky proti.

Nejlepší odpověď
tom004

Nebylo by to k ničemu.Ti skuteční šlechtici,nebo jejich potomci o to ani moc nestojí,a kdo se dnes chce nějakým „blýskat“,si raději koupí titul akademický.Stačí na to zlatá karta a měsíc „studia“.

Další odpovědi
dudu

Nejsem, stejně tak nefandím navrácení majetků církvi.

led

„Ano“ ale len fiktívne,
veď si predstavte, budú sa ženiť len medzi sebou (nám dajú pokoj), budeme im platiť pravidelnú apanáž, zbavíme ich platenia daní, budú rozhodovať za nás a reprezentovať všetkých a dokonca budeme vedieť, kto sú.
Veď dnes tých „neznámych tichých šľachticov“ je okolo nás toľko, tvária sa ako bežní človek s ochrankou okolo seba. Heč, to nie sú šľachtici? Kto to teda je?

eLx

jsem pro aristokracii jako formu vlády, ale pro duchovní (založenou na vyjímečnosti schopností), ne dědičnou.. takže rozhodně proti..

anonym

Jak už píše tom, dnes je to téměř zbytečné.
Z požadavků monarchistů bych ještě tak akceptoval zmírnění zákona v původním znění z r. 1919 o zákazu pužívat šlechtické tituly dle inspirace německou legislativou, alespoň pro vyšší šlechtu.
Šlechta po složité transformaci v rámci zrušení poddanství (1848) zůstává vzdělanou elitou národa s vysokým morálním kreditem, který tolik dnešní populace postrádá. V soukromí je stejně stále titulují a je to takové pokrytectví s reliktem absolutismu.

Pomelo74

Chtěla bych si vyzkoušet,jaké by to bylo,mít krále a královnu.Ale pak bych to asi nechala,tak ,jak to je teď…