Salio

Byli by jste pro obnovení trestu smrti?

Nejlepší odpověď
annas

Trest smrti je absolutní řešení. Co když soud rozhodne špatně a bude popravený ten nepravý … Omyly se stávají všude … Kolik nevinných sedí ve vězení třeba kvůli přehmatu… Co když se později prokáže nevina … Jsem na vážkách …

Ale pobyt ve vězení by měl být přísnější … jenže opět hraje roli Listina …

Spíš hledat příčiny …

Doplňuji:
Tome, máte pravdu, že může dojít i k opačnému extrému. I když statisticky je prokázáno, že bylo popraveno víc nevinných…
Proto si myslím, že ten, kdo se jakýmkoliv způsobem pohyboval kolem vraždy, i když jeho vina nebyla prokázána, by měl být pod nějakým dohledem, třeba mít omezený pobyt… Nevím …

Další odpovědi
dědapetr

Byl bych za obnovení trestu smrti,ale za přísných pravidel.

Tady je pár odpovědí na stejnou otázku:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/obnovili-byste-trest-smrti

baghira

To, že tento stát někde něco podepsal, nám přece nemusí bránit v projevení názoru.
Trest smrti je stále ještě zavedený i v několika demokratických státech, které by nám mohly být příkladem, a s jeho uplatněním za vícenásobné vraždy nebo teror nemám žádný morální problém.

led

Nestačí len potrestať priameho vinníka.
Treba odstrániť príčinu, zdroj. Pokiaľ sa neodstránia príčiny kriminality, tá tu bude stále strašiť.

anonym

Otázka zde už byla nesčetněkrát.
Kromě toho je polemika zbytečná, protože jsme jako člen EU podepsali úmluvu o zrušení trestu smrti jako nehumánního reliktu.
P.S. Doufám, že věcná odpověď Berušinku opět nepobouří.
Zatím tu byla na popichování jen -iv-, ale ta to dělá s laskavostí sobě vlastní.
Doplňuji:
Ad Berušinka, přečti so příspěvek Kerberus.
Ano měli by mít přísnější režim a tvrdě makat. Jenže to není otázka principu, ale adekvátního režimu.
A pokud se někomu zdá z vnějšku, že v krimu se mají lépe, nic mu nebrání v tom, aby svobodu vyměnil za lepší bydlo ve výkonu trestu.
Pro zralé jedince má svoboda vždy větší cenu než pravidelná strava a večerní TV.

Berušinka

V některých případech ANO. Šmej*i něco udělaj, jdou do vězení a my je platíme … kdyby aspoň něco dělali!

Dr.Axl – no a není to pravda? U nás ve vězení se mají vězni líp než někteří lidé, kteří dřou ve dne v noci, aby uživili rodinu. Myslím, že v tomhle je velká nespravedlnost.
Nemyslím trest smrti pro všechny – psala jsem jen v některých případech – za krádež samozřejmě nikoho „nebudu posílat“ na smrt, ale mohli by nějakým způsobem máknout.
Doplňuji:
Dr.Axl – já to vím, to mi nemusíte psát. Nemyslím to z pohledu nás – ale z jejich pohledu – něco provedou a mají „leháro“. Myslím, že to není adekvátní trest …

tom004

Naprosto souhlasím s Berušinkou.A,co se týká EU.Jestli jsme ještě opravdu suverénní stát,tak je na čase si to dokázat,a nejen,co se týká trestního práva.
A,Kerberus,co,když soud,kvůli nějakému hloupému pochybení,propustí vraha,který potom opakovaně zabije.Jak,k to­mu,potom přijdou tito nevinní?
Doplňuji:
DrAxl,doufám,že tato věta,„A pokud se někomu zdá z vnějšku, že v krimu se mají lépe, nic mu nebrání v tom, aby svobodu vyměnil za lepší bydlo ve výkonu trestu“, byl jenom úlet.Proč,by měl slušný člověk,něco zkoušet.A,proč,by se měli mít vězni,jak „prasata v žitě“,a proč,bychom měli,ze svých daní platit,třeba,ty 6×,a víckrát,trestané „chudáčky“.

HOMER

Já bych byl pro,ale jen u zvlášť hrubých násilných trestných činů,které jsou jednoznačně prokázané.

arygnoc

ano.
ale k exekuci bych přikročil až po 5 letech – co když přece je nevinnej?
Do té doby smůla – makej, makej, makej – uranové doly máme stále.

pokazdejinak

NE – a jasně, chápala bych, kdyby tu zrůdu z Osla zlynčovali, ale zase by se tak někdo stal vrahem
a proč by to u soudu mělo být jinak jen proto, že to posvětil nějaký zákon? tvrdím, že ani zákonem nemůžeme o někom rozhodnout, že má zemřít – zase by se tak někdo stal vrahem…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jaky-je-vas-postoj-k-trestu-smrti-v-usa-tzv-nejvyspelejsi-demokracii-sveta

Jikra

Ano!

01Ricco

Ne, ale v některých případech bych byl pro doživotní vězení bez možnosti předčasného propuštění a pro povinnost při výkonu tohoto trestu velmi, ale opravdu velmi tvrdě pracovat bez možnost sledovat TV, rádio atd.

zdeny

Určitě ano, dnes se nikdo ničeho nebojí a nemá respekt. Vězení je dovolená !!! Vězni mají větší denní rozpočet než v nemocnici, věděli jste to?

rottkiw

Ano..! co se děje ve světě je hnus…!!!

anonym

Ad berušinka, klíďo mi tykej. Jednak nejsem takovej cimprlich jako někteří (nerad bych jmenoval) a hlavně jsme se na tom nedávno hromadně dohodli pod vedením -iv-. Na netu je to v souladu s netiketou.

anonym

Ad baghira, samozřejmě můžeme projevit svůj názor, jenže když jej zde projevujeme už po sedmé, stává se z toho mlácení prázdné slámy.

led

V tomto prípade „výnimočne“ s vami súhlasím. Ak sme ako štát viazaní nejakými zmluvami, musíme ich dodržiavať.
Ale na druhej strane aj toto „mlátenie slamy“ pripomína že „niečo smrdí, v štáte Dánskom, milý Laertes“

anonym

Ad led, dost možná, jenže co my tady s tím naděláme?