Zlatý

Byla vám při koupi výrobku nabídnuta "rychlá reklamace" za stovku?

Stalo se mi dneska v Datartu.
Kupovala jsem tam elektrický zastřihovač vlasů, cena - něco kolem třinácti set. U pokladny mi "nabídli", že když si k prodejní ceně připlatím ještě 99,- Kč budu "ve výhodě", pokud bych potřebovala výrobek reklamovat. Jakmile bude mít poruchu, okamžitě(!) mi ho vymění.
Ohradila jsem se, že v případě reklamace mám přece účtenku a záruku, a oni mi jsou povinni výrobek vyměnit tak jako tak. To prý ano, ale může to trvat...
"Pobaveně" jsem se zeptala, jestli to nabízejí i u výrobků, které stojí třeba stovku (např. kabel k nabíječce na telefon). Prý ano! U všech.

Setkali jste se už s podobnou "nabídkou"?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

S nabídkou jsem se nesetkal, ale taková nabídka služby navíc je zcela legální. Máš svobodnou možnost se rozhodnout dle vlastního uvážení. Pochopitelně nikdo nezpochybňuje, že bys neměla nárok na vyřízení reklamace v průběhu měsíční lhůty dle zákona, někomu však u dražších výrobků může být příjemnější nečekat a rovnou si odvést v případě poruchy výrobek bezvadný.

Další odpovědi:

Pokročilý

To je přeci naše budoucnost! Vzhledem k tomu, ze od nového roku úplně končí dvouletá záruční doba, budeme buď kupovat bez záruky a nnbo s takovou, jakou si zaplatíme. A takovýmto příplatkum za kde co se bude náramně dařit.

Bronzový

S tímto přímo ne, ale setkal jsem se s případem, kdy na výrobek prodejce dával záruku dvě léta a za příplatek dával tři. Jenže pak jsem se dozvěděl, že záruku na tři roky dává dodavatel automaticky ke každému tomuto výrobku. Připadal jsem si okraden a nikdy už jsem v tomto řetězci nic nekoupil.

Stříbrný

Při koupi X-Boxu mi nabízeli prodloužení záruky za 1000 kč,samozřejmě jsem to odmítl.

Zlatý

bohužel příplatky za záruku budou časem asi velmi běžné, ... paradoxně to však velmi pomůže čínským výrobcům, kteří jsou mnohem levnější a problémy se zárukou se u nich zmiňují jako častý nedostatek, ... takto se to prakticky vyrovná a zůstane jen ta vlastnost "levnější" takže naši vlastní výrobci budou mít co dělat aby vůbec oslovili nějakou zajímavou nabídkou.
Doplňuji:
jen si to porovnejte, ... Samsung Galaxy telefon S4 v evropě za 13tisíc korun s eventuálním příplatkem za nějakou záruku ve výši tak 1500,- ... v přímé konkurenci s čínským telefonem Feiteng H9500 S4 který běžný uživatel od Samsungu ani nerozezná (výkon zrovna tak špičkový a naprosto stejný software, stejné aplikace i hry) a cena ? 3700,- Kč :-)

záruka v ceně byl u evropských výrobců vždy výrazný bonus, pokud na nový rok tato vymoženost padne, budu kupovat asi už jen v číně :-)

Diskuze k otázce

Zlatý

arygnoc

asi by som tu službu kúpil a informoval o tom i s kópiou platobného dokladu obchodnú inšpekciu.
Pri reklamácii (ba ani pri kúpe) nie je možné niekoho uprednostňovať (občiansky zákonník).

je to v rozpore so zákonom, možno i dôvod k uzavretiu prevádzky.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 411
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.