mandat

Byla v Rakousko-uherské armádě vyšší hodnost kadet nebo nadporučík?

Nejlepší odpověď
annas

V odkazu najdete přehled všech hodností.

Kadet patřil do kategorie poddůstpjník nebo důstojnický čekatel.
Nadporučík patřil mezi nižší důstojníky.

Nižší důstojníci

Doplňuji:
Zapomněla jsem na odkaz

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ra­kousko-uhersk%C3%A1_ar­m%C3%A1da

Další odpovědi
led

Jaroslav Hašek Osudy dobrého vojáka Švejka:
„Když mu nadporučík Lukáš přikáže, aby mu sehnal stájového pinče, Švejk jej pro něho…
… jako je přičinlivý až podlézavý kadet Biegler nebo omezený poručík Dub,…“
keď pozriete na tieto úryvky, prípadne si prečítate knihu budete mať pred sebou aj vojenskú hierarchiu
kadet je čakateľ na dôstojnícku hodnosť na úrovni poddôstojníka
poručík a nadporučík sú nižšie dôstojnícke hodnosti
vyššie dôstojnícke hodnosti patrili od majora hore…
Doplňuji:
citáty nie sú priamo z knihy, ale z wikipédie

Lamalam

Kadet byl poddůstojnická hodnost nebo hodnost důstojnického čekatele. Nadporučík je důstojník.
Doplňuji:
Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Ra­kousko-uhersk%C3%A1_ar­m%C3%A1da