mosoj

Byla to revoluce ?

Já bych řekl, že minulost 1945 – 1989 byla dána dohodou o sférách vlivu mezi Ike Eisenhowerem,
Winstonem Churchilem a tím gruzínským čertovým kopytem Džugašvilim, alias „Stalinem“.
Diskutovat o tom nemá cenu, jiná možnost NEBYLA a řeči o tom, že to někdo mohl změnit,
jsou blbost (viz „pomoc“ západu v roce 1968 při invazi).
Všechno to byl důsledek 2. sv. války, která zase byla logickým pokračováním 1. sv. války,
hlavně Versailské dohody.

Jiná věc je pseudorevoluce v roce 1989, v podstatě domluva prominentních „disidentů“
s partajšéfy o tichém předání moci výměnou za beztrestnost už o rok dříve.
Což i ve své knize napsal jeden plukovník z třetího odboje, která samozřejmě díky možné
kompromitaci některých dnešních „předních“ politiků je zatím tabu.

Pseudorevoluce měla za následek hlavně ekonomický a politický vliv různých skupin,
bez ohledu na „běžného občana“, což je vidět čím dál víc.
Od samého začátku to je šito na míru vlivným mafiánským skupinám.

Nejlepší odpověď
led

Pár neučesaných poznámok (per huba):
Ktosi by povedal:
Aj tiché odovzdanie moci je revolúcia.
Nie vždy je ale možné súhlasiť. Všetko má s niečim súvislosť.
Revolúcia je krok dopredu…
Kontrarevolúcia je krok späť…
Nezáleží na tom, či to je násilnou, alebo nenásilnou cestou. Je to určitý smerovaný vývoj.
Skúste sa zamyslieť.
PS.
Arygnoc,
V každej revolúcii je niekoľko vodcov a ostatní idú za nimi. Tak je to aj po skončení akcie.

Další odpovědi
arygnoc

Byla to revoluce několika vyvolených.
Ostatní jsou oběti této revoluce.

Jako u každé revoluce.