Dismas

Byla Panna Marie pokřtěná?

Nejlepší odpověď
annas

Z katolické stránky Křty Ježíše a Marie.
http://www.cat­holicplanet.com/RCC/bap­tism-jesus-mary.htm

První křest byl křest Ježíše. Byl to formální křest – křest v určitém obřadu s vodou a slovy. Křest Ježíše v Trojici – Bůh otec poslal Ducha svatého pro syna Ježíše V katolické církvi se usktuečňuje u malých dětí.

Druhým typem křtu je neformální křest, to je, křest, který má stejné účinky jako formální křest, ale chybí obřad se slovy a vodou.

Jedním z těchto křtů je „křest“ dítěte, které je počato z lásky, z milosti Boha, , tedy zatím je u matky v děloze. Matka očekává dítě s radostí, s vírou v Boha atd. Je to křest touhy, matka touží po tom, aby dítě žilo v lásce, obrátilo se k Bohu a Bůh mu požehnal.

Tento křest touhy se může objevit i umírajícího, pokud chce být pokřtěn a není mablízku kněz, aby ho pokřtil formálně.

U Marie šlo o neposkvrněné početí, Bůh ji zbavil dědičného hříchu, tedy byla neformálně pokřtěna.
.
Po křtu neformálním, křtu touhy, je dítě pravidla pokřtěno i formálně jako novorozeně, tedy očištěno, zbaveno dědičného hříchu… V jiné církvi i v dospělosti, když chce poznat pravou Boží lásku, vše, co Bůh vložil do stvoření člověka a zbavit se všech hříchů. .
--