Evženie

Byla mi zjištěna zvětšená štítná žláza.

Dostala jsem lék Euthyrox.Má někdo zkušenosti s tímto lékem??Nemá nějaké vedlejší účinky ??
Děkuji

Nejlepší odpověď
vagra

Především byste si o tom měla promluvit se svým lékařem. Ten jediný je schopen kvalifikovaně a hlavně zodpovědně zodpovědět vaši otázku.
Jen orientačně:
…Euthyrox se užívá při snížené funkci štítné žlázy…
…Euthyrox obsahuje Levothyroxinum natricum …

Nežádoucí účinky tohoto léku-
Při řádně vedené léčbě levothyroxinem, který je uvážlivě dávkován na podkladě klinického a laboratorního vyšetření není nutno předpokládat přítomnost vedlejších účinků. Při zvýšené individuální vnímavosti či předávkování levothyroxinu (zvláště při rychlém zvýšení dávky na začátku léčby) se mohou objevit následující příznaky *hyperthyreózy:
třes prstů, **tachykardie, neúměrné pocení, průjem, úbytek na váze, neklid apod.
.............­.............­.............­............
*Hypertyreóza – štítná žláza produkuje více hormonů ***(thyroxinu a trijodtyroxinu), než je pro organismus zapotřebí.

**…Tachykardie-zvýšená tepová frekvence…

***…Thyroxin a trijodthyronin – hormony, řídící oxidaci živin v tkáních a stupeň jejich využití. Ovlivňují i činnost nervstva a také pohlavních žláz…

Zdroj: vybráno z – http://www.far­maceutika.info/e­uthyrox-150

Další odpovědi
Sůwa

Na příbalovém letáku je napsáno, že lék se nesmí užívat při zvýšené činnosti štítné žlázy, možná jste dotaz špatně položila. Celý příbalový leták si přečtete na přiložené URl adrese

Zdroj: http://www.doc­simon.cz/zbozi/e­uthyrox-50-tbl-100x-50rg

Lyn

Zvětšená štítná žláza tzv. struma není zvýšená funkce!
Evženie: taky lék beru a sice 11 let. Pokud ho budeš řádně brát tak, jak ti určil lékař, není se čeho bát. Není to nic hrozného, jen na to myslet, brát ho sebou atd.. Vedlejší účinky mít může, jako každý lék, ale toho bych se nebála.

BandiOl

Jsem po operaci štítné žlázy – cca 16 let. jednalo se o zvýšenou činnost. Po operaci se mi štítná žláza opět zvětšovala. Pak jsem začal cvičit tajči a čchikung v Olomouci u paní Vepřekové. Asi po třech letech jsem zjistil, že mi srdce bije klidně, dýchám pomalu a nemám problém delší dobu pobývat na slunci. Štítná žláza mi od té doby nedělá problém. Žádné léky neberu. Fyzicky jsem na tom mnohem lépe než před vypuknutím nemoci.
Doporučuji popři lécích uvedená cvičení.