Avatar uživatele
Registrovaný

Byla jsem přeložena na jiné pracoviště v rámci podniku. Mohu v nové smlouvě dostat menší platový výměr?

Jedná se o funkci prodavačky,v novém pracovišti je jiná pracovní doba, na rozdíl od předchozího působiště se zde nepracuje v neděli.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Předně je důležité vědět, že pokud nebudete souhlasit, tak vás nikdo nemůže nutit podepsat novou pracovní smlouvu.

Institut "přeložení" upravuje zákoník práce v ustanovení § 43.

Podstatné je, jaké MÍSTO výkonu práce (pracoviště) máte ve smlouvě uvedeno. Je docela možné, že v pracovní smlouvě máte toto ´místo´ definováno široce, např. jako všechna pracoviště v rámci podniku, potom by se nejednalo o "přeložení".

Pokud však máte ve smlouvě místo výkonu práce např. pracoviště A a zaměstnavatel vás hodlá přemístit na pracoviště B, potom tak lze učinit jen s vaším souhlasem !

Vašeho souhlasu však nebude třeba, pokud toto ´přeložení´ nebude delší jak 21 prac.dní dní v roce nebo pokud to zaměstnavatel jen projedná s vaší odborovou organizací (srovnej s ustan. § 46 ZP).

No a co se týká platového výměru, tak protože nejspíš nemáte ujednání o platu uvedeno přímo v pracovní smlouvě, ale máte podepsán ´jen´ platový výměr, na který se v pracovní smlouvě jen odkazuje, tak zaměstnavatel vám mzdu může v podstatě změnit jakkoli s tím, že musí dodržet ´jen´ vnitřní mzdové předpisy.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast2h3.aspx

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.