avatar68

Byla jsem členem OS,bez mého souhlasu bylo zrušeno, majetek prodán jinému OS.Jaká je promlčecí lhůta v pripade zaloby?

OS-občanské sdružení. Ve stanovách OS je, že o zrušení OS, vyloučení člena atd. musí být člen obeslán doporučeným dopisem,což se nestalo.

Nejlepší odpověď
standa

A jakou chcete podat žalobu ?

Na případnou neplatnost rozhodnutí příslušného orgánu občanského sdružení o zrušení ?

Nebo na určitou náhradu škody, která vám zmiňovaným zrušením občanského sdružení vznikla?

V obou případech bude promlčecí lhůta nejméně 3 letá…, ale 100% odpověď by vám mohl podat advokát, který by náhledl do souvisejících dokumentů.