_The_tečka_

Byla dříve na Kramolíně (Jižní Čechy- Šumava- Lipno) tzv. poma nebo kotva? Děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

Už od 60. let sem jezdívala na každoroční „lyžáky“ SEŠ (dnes OA) z Č. Budějovic.
Původně byl jediný vlek s kotvou.
(Pro tápající, odkaz na výraz „poma“ – viz ve zdroji: (v podstatě závěs s teleskopickou trubkou).
P.S. Kdysi jsem byl na Lipně na vojně, takže příjezdy středoškolaček byly vítány.

Zdroj: http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web­.php/slovo/po­ma

Další odpovědi
anonym

Jezdívali jsme lyžovat na Kramolín už v r. 1980. Takový obyč vlek tam byl, ale typ nevím.
Doplňuji:
Ani nevím odkdy .