Byla Charta 77 chátra?

A jak je to dnes, mají také lidé nějaké seskupení, kteří nesouhlasí s politickou mocí státu a především s nedodržováním lidských a občanských práv, které tu panují dnes?

Nejlepší odpověď
anonym

Udělej si sám svůj názor, mně by určití lidé zde smazali moji odpověď.
zde jsou odkazy
http://freeglo­be.parlamentni­listy.cz/Arti­cles/1464-drsna-kritika-havla-a-charty-disident-wolf-vypravi.aspx

http://www.nwo­o.org/2013/12/21­/jiri-wolf-charta-77-prednaska/

Zdena Mašínová: Havel byl jen rozmazlený mazánek | Týden.cz

a zde si přečti jak se měl Havel v kriminále, aby jsi věděl jak se měli lidi v padesátých letech a jak se měl Havel (nepřítel socialismu) jako Chartista

http://euportal­.parlamentnilis­ty.cz/Articles/5793-havlovy-dopisy-olze-posli-vice-kaviaru-a-doutniku.aspx

Další odpovědi
Nuk nuk

Jsou tu tací, kteří Vám budou bez mrknutí oka tvrdit, že ano, ale budou to tvrdit proto, že buď zarytě stáli na druhé straně barikády a chartisté pro ně byly protivníky – tedy tou chátrou- nebo proto, že o těch lidech nic nevědí.

Charta 77 byla iniciativa lidí, především umělců, ale i lidí takřka obyčejných, kteří zkrátka nesouhlasili s politickou mocí státu a především s nedodržováním lidských a občanských práv, které tu tehdy panovaly. Jestli to pro Vás jsou charakterisitky „chátry“ si už přeberte sám.

Kepler

Ne, byla to elita národa, která měla svědomí a která se nebála publikovat svůj názor!

anonym

Chátra to určitě nebyla, byli to rozumní lidé, kteří v něco věřili a chtěli udělat něco pro naši společnost a pro naše děti a záleželo jim na tom.

Kryšpín

Senior v hospůdce pravil, byl to spolek a někteří kvalitně spolupracovali, proto se po hedvábném sametu rychle archív na některé zlikvidoval

dubraro

Signatáři Charty 77 byli velmi různí lidé a je dost možné, že na některé z nich by vaše označení sedělo.
Seskupení, která nesouhlasí se současným uspořádáním společnosti, je nepřeberné množství.

Cenobita

Záleží na úhlu pohledu, z pohledu bolševiků to byla chátra, z pohledu běžných lidí to byli takový donkichoti, z pohledu bojovníků proti režimu to byli hrdinové. Já myslím, že bojovali s větrnými mlýny.

Nuk nuk

Lahny: Nechci Vám brát Váš názor, pokud je skutečně Vaším názorem. Přesto si dovoluji tvrdit, že řídit se tím, co píší konkrétně Parlamentnilisty, je vemi pošetilé.

fcoop

ping-pong Otázka je na smazání,protože je návodná a manipulativní.
Jak by se ti líbila otázka:" Je ping-pong idiot?"

anonym

Aha další obdivovatel nekalých praktik.
Ping-pong je hra ale to ty nevíš.

Kepler

Lahny: disident Wolf je asi duševně nemocný člověk, když tvrdí, že sametová revoluce byla v režiji StB 🙂

anonym

A nebyla? Jak je možné, že žádný komunista nebyl trestaný a až 20 let po revoluci se trestali lidi z padeátých let.Pročpak netrestali vedoucí funkcionáře KSČ z let od r.1968 až po r.1989?No protože Havel byl domluvený s STB.Pročpak Havel propagoval heslo NEJSME JAKO ONI?No protože to bylo všechno domluvené a komunisti měli strach aby neviseli na kandelábrech.
Při revoluci teče krev, tady tekly jen sliny z hub lidem, kteří se snažili komunisty chránit.

Kepler

No jednoduše proto, že jsme nechtěli být jako oni a za to nás ocenil celý demokratický svět. Podle mně to zpočátku byla chyba, protože revoluce nebyla dotažena do konce a strana jako KSČ měla být zakázána stejně jako nacisté a fašisté. Pak jsem si ale uvědomil, že by to nebyl moudrý postup a komančové by se stejně vyloupli zpět jako strana s jiným názvem.

anonym

A nepochopil jste, že dnešní představitelé JAKÉKOLIV strany jsou horší než ONI?
Sice lidi nezavírají, ale kradou (odklánějí nebo berou úplatky) víc než ONI, mají lepší paláce než měli ONI, mají VĚTŠÍ PENÍZE než měli ONI a mají daleko VĚTŠÍ VÝHODY než měli ONI.
Takže, kam jsme to dospěli když dělníci se mají hůře než za vlády kdy vládli ONI?
Ano, strana měla být zakázána, ALE V TOM PŘÍPADĚ MĚLI BÝT ODSTRANĚNI VŠICHNI LIDI (nemyslím zabiti, ale odstraněni ze svých funkcí) a zabaven majetek všem, KTEŘÍ MĚLI PŘÍSTUP k informacím o hospodaření podniků atd. a tím pádem z nich bezpracně byli milionáři.
A pokud jste sledoval během revoluce Tomáše Sokola, ten chtěl KSČ postavit mimo zákon a v dnešní době je nejžádanější a nejdražší advokát a hájí veškeré představitele bývalé KSČ, kteří provedou nějaký průšvih.

Kepler

Ne, nepochopil, protože NIC nemůže být horšího, než diktatura. Kradlo se vždycky a korupce byla taky vždycky, jenže komančové to povýšili na státní politiku. Díky 40 letům diktatury jsme byli vrženi na úroveň rozvojových zemí a právě komančové rozkrádali republiku ze všech nejvíc. Kde jme už mohli být? Navíc to byli vlastizrádci, kteří si povolali na pomoc cizí vojska, jen aby nepřišli o svá koryta.

Mc Merkurion

… no, vyjímečně s tebou musím souhlasit … bylo už to domluvený, dyť to prdlo všude …

anonym

Aha, jelita.