alenad

Byla "celá " země pokryta vodou, mořem ?

Nejlepší odpověď
Quimby

Nejspíše ne. Můžeš si najít na internetu vývoj kontinentů a vždy nějaký existoval.
Historie kontinentů se odvozuje z pohybu litosférických desek a moře se dá objevit pomocí usazených hornin a zkamenělin vodních živočichů. Takže například u nás v ČR sme jednu dobu měli hodně velké moře.

Další odpovědi
dudu

Ve velmi dávné minulosti byla celá planeta Země pokryta sněhem a ledem, tedy vodou v pevném skupenství. Po miliony let připomínala velkou sněhovou kouli.

anonym

Proč se asi považuje měsíc Europa za potencionální sekundární Zemi? Poněvadž Země vypadala přesně takto… Tedy po explozi původní hvězdy vznikl planetární systém, planety se vzdálily a extrémně ochladily. Následně opět přiblížily. Zkrátka nejlepší možná odpověď: Ne vždy tu byly kontinenty.

lexx

Nebyla a biblická potopa ? lokální záležitost enemže lidičky tenkrát neznali skutečnou rozlohu Země tak tomu říkali potopa světa.