Byla by špatná volba koupit nový mobilní telefon s 5mpx fotoaparátem místo 8mpx?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Megapixly jsou jen marketingový tah na neznalé. Pro běžné použití je víc než dostatečné 2mpx. Vynásob si rozlišení monitoru a sama si odpovíš :)

Např. můj má rozlišení 1280x800 pixelů, což je 1 024 000 pixelů. Pokud budu fotky zobrazovat na tomto monitoru, stačí mi 1mpx.

Další odpovědi:

Zlatý

Myslíš, že s 5mpx bude hůř telefonovat?

Pokročilý

u mobilech to je vcelku jedno, protože tam jde o kvalitu fotáku nikoliv megapixelu. Jsem fotograf a vlastním jeden z nejlepších modelů od Canonu co se v česku dají sehnat (nedávno koupeno místo auta) a má rozlišení 18 mpx kdyžto Xperia Z1 má třeba 21mpx a ty fotky vypadájí příšerně, spíš je to na opak, čím méně, tím lépe .. ale u fotáku je to taky tak, osumnácka je, prtože to fotí ve velkém rozlišení, ale to je piplání na dost dlouho, prostě si kup ten který je bud hezčí, levnější a nebo prostě má lepší výbavu a o foták se nestarej 5mpx stačí

Setapuch: moje kamerka na notebooku má 2mpx a jsem rád že to vůbec vyfotí 640x320 ..

Zlatý

Zamyslite sa, k čomu chcete tento telefon používať.
Pokiaľ odpoveď znie na telefonovanie, sms a podobne, ak nezáleží na superkvalite obrázku, ale len pohotovostnom používaní fotoaparátu (pbrázok dopravnej značky, či názvu ulice) potom stačí aj 5mpx.
Ak ale chcete mať Superkvalitu aj v telefonovaní aj vo fotení,
používajte samostatný superkvalitný telefónný
a samostatný superkvalitný fotografický prístroj
značky podľa vlastného výberu

Zlatý

Hustota pixelů má vliv na zobrazení detailů ! Uplatní se to ale pouze tehdy, když ty detaily umí vykreslit také objektiv a to u mobilu vůbec nehrozí.
Navíc na co detaily, když se nakonec na fotku díváš maximálně ve full HD to jest 2 Mpix !! Jiné to je když fotku necháváš tisknout. 4 K dosud tak běžné není.

Totéž platí pro toho, kdo se zde chlubí s drahým foťákem a to je bohužel vše.

Zcela nesmyslně se vyzdvihuje rozlišení a zapomíná se na šum a dynamický rozsah !!!!!

Quntos bacha dělám mezery ! Mám pro to svůj důvod a nijak mně to neirituje.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Elektronika

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Elektronika

Zlatý mosoj 870
Zlatý Bedy 675
Zlatý gecco 427
Zlatý www 412
Zlatý Hlada 393
Zlatý beer 298
Zlatý Michal Kole 292
Zlatý ge0rge 287
Zlatý led 249
Stříbrný cochee 226

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.