Avatar uživatele
Fafumel

Byla by mi zrušena insolvence, kdybych byl obviněný z podvodu?

Dobrý večer,chtěl jsem se zeptat jsem v insolvenci,která již běží a splácí se,ale přišlo mi předvolání na Policii k podání vysvětlení ohledně uzavření posledních smluv k půjčkám ,chci jen říct,že jsem všechny půjčky řádně splácel ,našel jsem si i brigádu k práci ,ale postupem jsem to přestal zvládat a proto jsem podal návrh na insolvenci.Chci jen uvést ,že jsem při uzavírání smluv nic nezatajil a doložil požadované dokumenty.Potom jsem byl předvolán k výslechu,kde jsem obviněný.Chtěl bych se chtěl zeptat jestli v případě odsouzení(podmínky) mi by byla zrušena insolvence.Po­dotýkám,že návrh na insolvenci jsem poslal na Krajský soud kde to prošetřil a požadoval doplňující dokumenty a po té mi přišla odpověď ,že toto nepřísluší tomuto soudu a byl podstoupen dalšímu Krajskému soudu,kde to opět všechno prošetřil a požadoval doplňující dokumenty ,asi po třičtvrtě roku mi insolvenci schválili..Děkuji moc za odpověď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2990 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hans51

Tato situace je složitější. Pokud by insolvenčním návrhem byl sledován nepoctivý záměr (dlužník by tedy byl v době pěti let před zahájením insolvenčního řízení odsouzen pro úmyslný trestný čin majetkové nebo hospodářské povahy), může dojít k tomu, že insolvenční soud takový návrh zamítne. Nicméně nepoctivost záměru je nutno důvodně předpokládat; soud tedy posuzuje každý jednotlivý případ. Dojde-li k závěru, že se o nepoctivý záměr nejedná, oddlužení povolí.

Musí se však jednat o pravomocné odsouzení ⇒ z popisu Vaší situace však plyne opačná skutečnost. Pokud byste po skončení oddlužení chtěl požádat soud o osvobození od placení zbytku dluhů (což předpokládám uděláte, protože to je cílem 🙂 a byl byste v následujících třech letech pravomocně odsouzen, soud Vám toto osvobození může odejmout. Zmíněné osvobození se netýká případných peněžitých trestů uložených v rámci trestního řízení.

Závěrem ještě zmíním, že věřitelé podávají na dlužníky trestní oznámení velice často; málokdy však s úspěchem.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Pravděpodobně ano.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek