Dismas

Byla by džamaharíje lepším zřízením pro ČR než současná parlamentní demokracie?

Nejlepší odpověď
marci1

Ne. Džamáhíríje fungovala obdobně jako systémy v sovětském bloku. Opírala se o vůdcovy nohsledy, přisluhovače, špicly a milicionáře. ☹

Další odpovědi
Kepler

Jak dopadla džamaharíje a ostatně jak dopadly všechny diktatury světa, to všichni víme. Ale je fakt, že některé ještě nedopadly.

Zaibatsu

džamaharije je prakticky diktatura většiny, měj trpělivost a dospějeme k ní

štamgast

A jéje, tady zase někdo čichal čikuli…