Meruňka272

Byl Václav II katolík nebo křesťan?

Nejlepší odpověď
annas

Kterého Václava máte na mysli?

Václav II – 1137 – 1192 – kníže z dynastie Přemyslovců
Václav II – 1271 – 1305 – král z dynastie Přemyslovců

Všichni přemyslovští panovníci Bořivojem počínaje, se stali křesťany.

Bořivoj I. (mezi 852 a 855 – mezi 888 a 890 latinsky Borzivogius) byl první historicky doložený český panovník a zároveň první panovník křesťanský.

Další odpovědi
Bedy

Katolík je slovo podřadné slovu křesťan.

MK44

V dobách ať už knížete Václava II nebo o něco později krále Václava II pojmy křesťanství a katolictví pro většinu obyvatel střední a západní Evropy pravděpodobně splývaly v jedno. Katolická církev byla jediná náboženská organizace, se kterou přicházeli do styku. Do světa, který ovládaly církve pravoslavná, arménská, koptská apod. bylo příliš daleko a pokud, alespoň ti nejvzdělanější, o nich měli nějaké ponětí, považovali je spíše za „nesprávné“ směry křesťanství. Asi jako kacířská hnutí. A protestantské církve ještě neexistovaly.