mosoj

Byl Tomáš Garique Masaryk levoboček císaře Franze Josefa ?

Nejlepší odpověď
annas

O tom, že T. G. Masaryk není synem Masárika, se spekulovalo už v minulosti. Zřejmě se objevila další verze.

Je vždy správné pátrat v soukromé životě? Platí, že co není zakázané, je dovolené? Nejde o „moderní“ znevažování odkazů významných jedinců?

Co se změní na tom, čí byl T. G. M. synem? Budou snad jeho zásluhy o vznik Československa menší? Co převáží na misce vah?

"Matka Tomáše Masárika, Terezie Kropatschek byla Rakušanka. Dcera hostinského a řezníka, pozdějšího starosty Auspitz (Hustopeče). V roce 1849, po několika letech strávených ve Vídni nastoupila jako kuchařka v rodině židovského obchodníka Nathana Redlicha. Ten už měl se svou ženou 3 syny, Aloise, Ignáce a Adolfa, Všichni 3 se stali úspěšnými podnikateli a Adolfův syn, Josef Redlich, byl po mnoho let ve funkci ministra financí ve Vídni. Když se Masaryk stal prezidentem, nabídl mu v nové československé vládě ministerstvo financí.

Jeví se velmi pravděpodobným že, Nathan Redlich byl biologickým otcem T.G. Masaryka. Redlichův právník, Dr. Alois Pražák se staral, aby jeho matka dostávala finanční prostředky na jeho vzdělání. Masaryk se stýkal s Josefem Redlichem a jeho ženou Alicí a jen velmi málo vzpomínal na svého otčíma Josefa Masárika, nebo své dva bratry Martina a Ludvíka. Vždy jen na svou matku a toho „Němce“.Reidlichův vliv mu kromě vzdělání také otevřel dveře do vyšších společenských kruhů. Masaryk, vyrůstající v německojazyčném prostředí studoval přirozeně v němčině (ještě v roce 1879 mu s českým jazykem pomáhal český student Penízek ). Později se to projevilo v důvěře, kterou v něj měli Němci v Československu. Měli jej za „svého“. A je třeba řící, že Masaryk si vážil německé kultury i ekonomiky. Vliv němčiny je patrný v jeho projevech, zejména psaných. Opravdu plně česky se nikdy nenaučil.

Otčín, Josef Maszárik byl Maďarský Slovák, sloužící u Redliců jako kočí. Byl negramotný a zlí jazykové tvrdí, že se Terezie a on poznali až na svatbě. V každém případě v době svatby byla Terezie v 3 měsící těhotenství. "

http://forum.e­bookeater.cz/vi­ewtopic.php?f=10&t=­12867

Informace v článku je převzatá z kroniky města Hustopeče – autor Václav Kubíček

http://zpravo­daj.me.cz/dow­nload/Vaclav-Kubicek-Kronika.pdf

Další odpovědi
Agneta

A jak Jeho Veličenstvo Mosoj došlo k tomuto závěru? Ono totiž zadávat jednořádkové otázky je mojím Veličenstvem pokládáno za trollování, za vhození nějaké pofidérie bez vysvětlení … nešlo by to doplnit? :D

anonym

Masaryk se narodil v chudé rodině. Po absolvování čejkovické školy a reálky v Hustopečích chvíli praktikoval v hodonínské škole a posléze se učil zámečníkem ve Vídni. Obou činností zanechal a nastoupil jako podučitel hustopečské reálky a začal se připravovat k studiu na gymnasiu. Jeho nepříliš majetní rodiče (otec pracoval jako čeledín a posléze dráb, matka jako kuchařka v panských službách) ho nemohli na studiích vydržovat. Proto se od 15 let živil sám jako domácí učitel dětí bohatých rodičů. Po maturitě ve Vídni začal studovat filozofickou fakultu.

Zdroj: http://www.pa­novnici.cz/to­mas-garrigue-masaryk

Lamalam

Pokud ano, tak se taťkovi synáček moc nepovedl.

anonym

To by snad potvrdily jen testy DNA,kde je pravda,
https://www.go­ogle.cz/?gws_rd=­ssl#q=kdo+byl+ot­cem+masaryka+

mosoj

Agneta je to průser, nevím co je troll a myslím si, že jsem o nic nepřišel. Vím ale, že málo čteš !
Jinak by jsi v literatuře našla vazby Terezie Kropáčkové na proutníka cisaře Franze Josefa I.. Franz Josef I. si vedl velmi podrobný deník, který se dá v literatuře dohledat.

Agneta

Jak nevíš? Vždyť jsem to už mockrát napsala: Troll je v internetovém slangu anonymní účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi. Činnost trolla bývá v internetovém diskurzu nazývána trollingem či trollováním (citát) :DDD

Jak to tedy opravdu bylo? (To jsou zatím jen spekulace)

mosoj

http://www.bux­.cz/knihy/48573-solna-princezna-tajna-milenka-cisare-frantiska-josefa.html

Nicméně je ještě více podobné literatury. Nemám ale zájem se o ní zmiňovat, jelikož je v nich stopa mého vzdáleného příbuzenstva.

Agneta

Co by ses nezmiňoval, já se o Salm-Reifferscheidtech zmiňuji taky jen málo :DDDDD