Avatar uživatele
mosoj

Byl to atentát ?

Váhávost čumějící ochranky prezidenta Klause je tak okatá, že to hraničí s atentátem ale ze strany ochranky.

Jejich pozorovací činnost nesmí polevit ani na vteřínu a odpovědní reakce musí být reflexivní !! Jsou na to cvičeni !!
Doplňuji:
Útok na hlavu státu není omluvitelný nikde na světě !

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: mosoj

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, kapka, anonym před 4225 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ten který je

Nevím zda to označit za atentát,ale byl to zcela vážný incident,který obletí celý svět a bude zaděláno na další ostudu.Jako by toho nebylo málo,tak si stačí vzpomenout na utajený obřad vojenského velitele Hradu v kapli chrámu sv.Víta.Opravdu mám někdy dojem že žiji v kocourkově. Ta ochranka by se nehodila ani někam do Alberta hlídat zboží.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tazman

Ano i ne.
Z Wikipedie: Atentát (z lat. attentare – pokoušet se) je útok na život významné osoby provedený z politických důvodů.

Útok to byl. Z politických důvodů také. Na významnou osobu také, ale na její život nikoliv.

Můžeme si o tom myslet cokoliv. Jedno je však jisté – nechtěl ho zabít. Pravděpodobně ani ublížit. Asi chtěl jen dát najevo svůj nesouhlas se současnou politikou (nešťastným způsobem).
Doplňuji:
a ochranka se zachovala opravdu luxusně. 🙂 Ta měla reagovat ihned jakmile někdo vytahoval něco podezřelého připomínajícího zbraň. 🙂

Upravil/a: Tazman

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Skeptik

Útok na jakéhokoli člověka není omluvitelný nikde na světě, pokud ano, pak hlava státu je člověk jako každý jiný a z toho důvodu, pokud dělá potíže, které znepříjemňují každodenní život občanů státu, je nutné, aby někdo zasáhl. To by pak nebyl omluvitelný ani atentát na Adolfa Hitlera, Josifa Stalina, Kim Čong Ila nebo třeba generála Franca.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

v číně koreji, a v muslimských zemích,nebo možná i v USA by byl už bez hlavy!(myslím ten útočník)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
quentos

Taky jsem se nad použitím toho slova pozastavil.

S neomluvitelností máte pravdu, nicméně v nám podobných absurdistánech to holt jen tiše vyšumí.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusinka50

Já na video s ochrankou, která byla celou dobu naprosto v pohodě, vůbec nereagovala na „útok“ a až po nějaké době začala útočníka jemně a něžně pomalu vyvádět z davu, zírala jako blázen, vůbec jsem nechápala jejich klid a netečnost, to je zas jednou pořádná ostuda!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Any96

Taky jsem se nad použitím toho slova pozastavila.

S neomluvitelností máš pravdu, nicméně v nám podobných absurdistánech to holt jen tiše vyšumí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
annas

Any96 kopíruje quentosovu odpověď. Stejně tak annas – viz odkaz

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/je-to-vyrok-sokratuv-mel-kristalovou-kouli#discussion

před 4148 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek