Byl T. G Masaryk prvním českým prezidentem?

Nejlepší odpověď
Kadee

Byl první československý prezident

Další odpovědi
pusinka50

Asi takhle: První československý prezident 1918–1935 byl Tomáš Garrigue Masaryk
Emil Hácha byl až v r. 1938–1939
a v období druhé světové války:
1939–1945 byl Emil Hácha Státní prezident Protektorátu Čechy a Morava.
První český prezident byl Václav Havel, k osamostatnění Slovenska došlo až 1.1. 1993.
Na tuto přímou otázku bych tedy odpověděla, že první český president byl Václav Havel. Protektorát Čechy a Morava není totéž co Česká republika.

Drap

Nebyl, bohužel prvním českým byl pan Havel

led

Nie. Prvým prezidentom samostatnej Českej republiky bol václav Havel.
Ps.
Je možné aj takto formulovať:
Prvým českým prezidentom na území Čiech bol prezident Československej republiky T. G Masaryk.
v tom prípade odpoveď znie: Ano

Tak a teraz rozmýšľajte 🙂