Avatar uživatele
Kopta

Byl Oldřich Lipský pronásledován komunisty za své filmy jako Limonádový Joe nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku?

Doplňuji:
Ano, máte pravdu, avšak třeba Čtyři vraždy stačí… je v americkém duchu. Ale ano, měl a má výtečné filmy.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: Kopta

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? annas, rynek878, johana 56, dykapero před 4369 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Žádnou zmínku o Oldřichu Lipském jsem v souvislosti s těmito filmy nenašla. Problémy měl kvůli něčremu jinému.

"Při vystoupení pro pracující v jakési cementárně jsem, částečně omylem, částečně schválně, řekl Hlustvihusák. A bylo zle! Přišlo na mě udání, že znevažuji generálního tajemníka a prezidenta, byl jsem obžalován a skončil v Hradci Králové u soudu. Tam byl ale rozumný úředník, nějaký major, a po delší rozmluvě a záruce z mého mateřského divadla uznal, že to byl jen brept bez jakéhokoli úmyslu,“ vzpomíná Lipský, jehož Hlustvisihák si získal takovou popularitu, že se bez něj neobešel žádný rozhlasový ani televizní Silvestr.

http://www.roz­kvetlekonvalin­ky.estranky.cz/clan­ky/herci/lubo­mir-lipsky.html

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Z hlediska politického si těmito filmy neuškodil.Pouze po materální stránce to nebylo jednoduché-s rozpočtem na film.Aktéři „Limonádníka“ dodnes vzpomínají jak museli povinně každý den nosit z domova hřebíky na stavbu kulis…:D
Doplňuji:
Navíc se jednalo o parodie na „Ameriku“ takže z tohoto hlediska to bylo O.K.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Limonádový Joe byla parodie na emerické kovbojky. Takže to bylo v duchu marxismu – leninismu. Ten druhý film si již tak nějak nevybavuji.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Proč si to myslíš? Pan Lipský za komunistickou éru natočil přes 23 filmů a nebyl pronásledován komunisty,ale diváky,kteří mu vděčili a vděčí za jeho filmy.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek