Pokročilý

Byl Oldřich Lipský pronásledován komunisty za své filmy jako Limonádový Joe nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku?

Doplňuji:
Ano, máte pravdu, avšak třeba Čtyři vraždy stačí... je v americkém duchu. Ale ano, měl a má výtečné filmy.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Žádnou zmínku o Oldřichu Lipském jsem v souvislosti s těmito filmy nenašla. Problémy měl kvůli něčremu jinému.

"Při vystoupení pro pracující v jakési cementárně jsem, částečně omylem, částečně schválně, řekl Hlustvihusák. A bylo zle! Přišlo na mě udání, že znevažuji generálního tajemníka a prezidenta, byl jsem obžalován a skončil v Hradci Králové u soudu. Tam byl ale rozumný úředník, nějaký major, a po delší rozmluvě a záruce z mého mateřského divadla uznal, že to byl jen brept bez jakéhokoli úmyslu,“ vzpomíná Lipský, jehož Hlustvisihák si získal takovou popularitu, že se bez něj neobešel žádný rozhlasový ani televizní Silvestr.

http://www.rozkvetlekonvalinky .estranky.cz/…

Další odpovědi:

Z hlediska politického si těmito filmy neuškodil.Pouze po materální stránce to nebylo jednoduché-s rozpočtem na film.Aktéři "Limonádníka" dodnes vzpomínají jak museli povinně každý den nosit z domova hřebíky na stavbu kulis....:D
Doplňuji:
Navíc se jednalo o parodie na "Ameriku" takže z tohoto hlediska to bylo O.K.

Zlatý

Limonádový Joe byla parodie na emerické kovbojky. Takže to bylo v duchu marxismu - leninismu. Ten druhý film si již tak nějak nevybavuji.

Zlatý

Proč si to myslíš? Pan Lipský za komunistickou éru natočil přes 23 filmů a nebyl pronásledován komunisty,ale diváky,kteří mu vděčili a vděčí za jeho filmy.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Hudba, film a TV

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Hudba, film a TV

Zlatý iceT 777
Zlatý briketka10 583
Zlatý annas 575
Zlatý quentos 506
Zlatý marci1 427
Zlatý Drap 401
Zlatý bolak 345
Zlatý led 332
Zlatý hanulka11 271
Zlatý mosoj 216

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.