Kopta

Byl Oldřich Lipský pronásledován komunisty za své filmy jako Limonádový Joe nebo Čtyři vraždy stačí, drahoušku?

Doplňuji:
Ano, máte pravdu, avšak třeba Čtyři vraždy stačí… je v americkém duchu. Ale ano, měl a má výtečné filmy.

Nejlepší odpověď
annas

Žádnou zmínku o Oldřichu Lipském jsem v souvislosti s těmito filmy nenašla. Problémy měl kvůli něčremu jinému.

"Při vystoupení pro pracující v jakési cementárně jsem, částečně omylem, částečně schválně, řekl Hlustvihusák. A bylo zle! Přišlo na mě udání, že znevažuji generálního tajemníka a prezidenta, byl jsem obžalován a skončil v Hradci Králové u soudu. Tam byl ale rozumný úředník, nějaký major, a po delší rozmluvě a záruce z mého mateřského divadla uznal, že to byl jen brept bez jakéhokoli úmyslu,“ vzpomíná Lipský, jehož Hlustvisihák si získal takovou popularitu, že se bez něj neobešel žádný rozhlasový ani televizní Silvestr.

http://www.roz­kvetlekonvalin­ky.estranky.cz/clan­ky/herci/lubo­mir-lipsky.html

Další odpovědi
anonym

Z hlediska politického si těmito filmy neuškodil.Pouze po materální stránce to nebylo jednoduché-s rozpočtem na film.Aktéři „Limonádníka“ dodnes vzpomínají jak museli povinně každý den nosit z domova hřebíky na stavbu kulis…:D
Doplňuji:
Navíc se jednalo o parodie na „Ameriku“ takže z tohoto hlediska to bylo O.K.

mosoj

Limonádový Joe byla parodie na emerické kovbojky. Takže to bylo v duchu marxismu – leninismu. Ten druhý film si již tak nějak nevybavuji.

anonym

Proč si to myslíš? Pan Lipský za komunistickou éru natočil přes 23 filmů a nebyl pronásledován komunisty,ale diváky,kteří mu vděčili a vděčí za jeho filmy.