Zvědavý

Byl New York někdy v minulosti největším městem na světě?

Porád je jedno z největších ale byl někdy největší ? díky

no tak myslím že to jednak jde dle počtu obyvatel a pak rozlohou. A myslím tím New York City – jenom město zas v porovnání s jinými „městy“ A ptal jsem se jestli byl někdy v minulosti největším, vím že ted není…

Nejlepší odpověď
annas

Záleží na tom, jak se na velikost díváte.

Podle počtu obyvatel je NY 9. nejlidnatějším městem na světě.

http://www.nej10­.cz/10-nejlidnatejsich-mest-na-svete/

Největší město světa – New York je na 12. místě, jinde se uvádí na 10. Informace se liší.

ttps://www.no­vinky.cz/cesto­vani/exotika-amerika/353960-nejvetsi-mesta-sveta-vede-sanghaj-praha-je-mimo-prvni-dvoustovku.html

„New York leží na východě USA, je vůbec největším městem celých Spojených států a jedním z nejlidnatějších měst na světě.“
http://www.tu­risimo.cz/usa/mes­ta-a-mista/new-york/
..
Největším městě na světě podle počtu obyvatel měl být NY – městská oblast – největší na světě v roce 1925 a NY jako celek v r. 1936, 1950 a 1962.
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/List_of_lar­gest_cities_throu­ghout_history

Další odpovědi
Kepler

Ano, já jsem se to takto učil, ještě když jsem chodil do školy v 60. letech. Možná bylo největší i nějakou dobu potom. Uváděla se populace 15 miliónů.

xxx3

Annas: mrknul jsem zběžně na první odkaz a dost mě zarazil počet obyvatel v Tokiu (cca 37 milionů!), podíval jsem se na wiki (ano, vím že to není vždy stoprocentní zdroj) ale tam je v různých mutacích sotva 10 milionů. Něco jiného je počet obyvatel celé prefektury, tam by to sedělo, jenže to už je větší územní celek – něco jako kraj.

annas

Proto jsem napsal, že se informace liší. Jinde jsem našla, že NY je až na 19. místě.

Obecně je považovaný NY za největší město na světě vzhledem k vybavenosti atd.

annas

Omylem jsem klikla.

Na Tokio jsem se nedívala, jen se sledovala NY, ale tři zdroje – tři různé informace – v českých i anglických.