Kim12345

Byl někdy Mao Ce-tung v Československu?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne, nebyl

Další odpovědi
annas

Pro to, aby Mao Ce-tung nenavštívil naši zemi, která patřila do sovětského bloku, měl své důvody.

Maovi nevyhovoval systém sovětského bloku, který vznikl po roce 1949. Proto se v roce 1958 rozhodl k velkému skoku, aby ve své zemi vybudoval komunismus a v 60. letech zahájil kulturní revoluci, navíc se obával se atomové války se SSSR.

V těchto letech se dále začaly zhoršovat vztahy mezi Čínskou lidovou republikou a sovětskými satelity, k nimž patřilo i Československo.

Až od roku 1986, se obnovily bilaterální vztahy., ale to už Mao nežil.

Ale i po r. 1989 byly mezi oběma zeměmi napjaté vztahy vzhledem k nedodržování lidských práv.

https://zh.wi­kipedia.org/wi­ki/%E4%B8%AD%E6%8D%B7%E9­%97%9C%E4%BF%82