Avatar uživatele
anonym

Byl někdo z vás uklízet Národní divadlo?

Na začátku 80tých let probíhala rekonstrukce Národního divadla a po tom tam zbylo hodně nepořádku (po stavebících či jiných řemeslnící).Jako dřív byla sbírka „Národ sobě“, tak tenkrát bylo dobrovolné „Úklid Národního divadla“.
Takže naši mládežníci dali dohromady celý autobus a jeli jsme tam uklízet.Ráno od šesti hodin do dvanácti byl úklid, pak do jedné hodiny omytí a jídlo (to si každý musel vzít z domova) a od 13–17 hodin byla prohlídka Národního divadla.S průvodcem jsme to prolezli od sklepa (viděli jsme základní kámen se sklepě, zákulisí a hlediště až po trigu (koně) na střeše Národního divadla.
Pak do 20ti hodin bylo volno a od 20ti představení v Karlínském divadle.
TENKRÁT NÁM VŮBEC NEVADILO, ŽE JSME ZADARMO UKLÍZELI, protože pak ta prohlídka stála za to.Tam se člověk nikdy nedostane.
Tak by mě zajímalo, jestli se také někdo z vás také účastnil této akce (byly pořádány asi tři měsíce, každý víkend).

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 4Pro koho je otázka zajímavá? iceT, lukas.zmizik, fcoop, anonym před 4065 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

já bohužel né ale kdybych o tom věděl, tak bych se účastnil !

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
fcoop

Uklízet jsem tam tedy nebyl,ale prolezl jsem si to tam také úplně všechno.Pravda – bez průvodce. Stačilo – tenkrát – trochu drzosti a špinavé montérky. Ty fungují jako kouzelný kabát z Arabely. Nikdo si mě nevšímal.
Stejně tak jsem si absolvoval prohlídku výstavby Metra – Můstek. Když se stavěla.
Tam to bylo o poznání dobrodružnější.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Uklízet ne. Ale s gymplem jsme tam byli na prohlídce, přesně jak jsi ji popsal. Tyto prohlídky se v dnešní době dělají naprosto běžně, ale samozřejmě jsme si to zaplatili a večer jsme byli na Labutím jezeře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Tenkrát nám to nedělalo žádné potíže, že se šlo ZADARMO něco uklízet.Když tenhle program vyvěsili na nástěnku, tak za 2 hodiny byl plný autobus.Každý se chtěl podívat jak vypadá Národní divadlo tak, jak ho už nikdo z nás neuvidí.
Tenkrát nám fabrika dala svůj autobus (čili pro nás zdarma) a ještě přidala na vstupenky do Karlínského divadla.Takže za 20 Kčs jsme se dostali do Prahy a ještě na divadlo.A ta trocha práce nás bavila, ještě u toho byla legrace.
Tohleto vám v dnešní době žádná firma neudělá.

před 4065 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek