Byl někdo z vás uklízet Národní divadlo?

Na začátku 80tých let probíhala rekonstrukce Národního divadla a po tom tam zbylo hodně nepořádku (po stavebících či jiných řemeslnící).Jako dřív byla sbírka „Národ sobě“, tak tenkrát bylo dobrovolné „Úklid Národního divadla“.
Takže naši mládežníci dali dohromady celý autobus a jeli jsme tam uklízet.Ráno od šesti hodin do dvanácti byl úklid, pak do jedné hodiny omytí a jídlo (to si každý musel vzít z domova) a od 13–17 hodin byla prohlídka Národního divadla.S průvodcem jsme to prolezli od sklepa (viděli jsme základní kámen se sklepě, zákulisí a hlediště až po trigu (koně) na střeše Národního divadla.
Pak do 20ti hodin bylo volno a od 20ti představení v Karlínském divadle.
TENKRÁT NÁM VŮBEC NEVADILO, ŽE JSME ZADARMO UKLÍZELI, protože pak ta prohlídka stála za to.Tam se člověk nikdy nedostane.
Tak by mě zajímalo, jestli se také někdo z vás také účastnil této akce (byly pořádány asi tři měsíce, každý víkend).

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

já bohužel né ale kdybych o tom věděl, tak bych se účastnil !

Další odpovědi
fcoop

Uklízet jsem tam tedy nebyl,ale prolezl jsem si to tam také úplně všechno.Pravda – bez průvodce. Stačilo – tenkrát – trochu drzosti a špinavé montérky. Ty fungují jako kouzelný kabát z Arabely. Nikdo si mě nevšímal.
Stejně tak jsem si absolvoval prohlídku výstavby Metra – Můstek. Když se stavěla.
Tam to bylo o poznání dobrodružnější.

Lucijej

Uklízet ne. Ale s gymplem jsme tam byli na prohlídce, přesně jak jsi ji popsal. Tyto prohlídky se v dnešní době dělají naprosto běžně, ale samozřejmě jsme si to zaplatili a večer jsme byli na Labutím jezeře.

anonym

Tenkrát nám to nedělalo žádné potíže, že se šlo ZADARMO něco uklízet.Když tenhle program vyvěsili na nástěnku, tak za 2 hodiny byl plný autobus.Každý se chtěl podívat jak vypadá Národní divadlo tak, jak ho už nikdo z nás neuvidí.
Tenkrát nám fabrika dala svůj autobus (čili pro nás zdarma) a ještě přidala na vstupenky do Karlínského divadla.Takže za 20 Kčs jsme se dostali do Prahy a ještě na divadlo.A ta trocha práce nás bavila, ještě u toho byla legrace.
Tohleto vám v dnešní době žádná firma neudělá.