Avatar uživatele
simonka

Byl mi přiznán ID 1. stupně musím se hlásit i na úřadu práce, když jsem nezaměstnaná

Byl mi přiznán ID 1. stupně musím se hlásit i na úřadu práce, když jsem nezaměstnaná nebo jak to je?? K důchodu si mohu najít lehkou práci, ale vím, že práce prostě není.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4404 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Michal Kole

No já si odpovědí kolegy ararh nejsem jistý.

Já mám ID 3 stupně (já se teda na úřad práce dle zákona zaregistrovat nemůžu).

Ale podle mě když máš důchod tak se nemusíš hlásit na pracáku, protože jsi již státem „zajištěná“.

Chápu že důchod je malý a je potřeba si přivydělávat.

Myslím, že je to jen „dobrovolná“ možnost se zaregistrovat na úřadě práce a pak musíš plnit podmínky jako ostatní nezaměstnaní.

Jen zaměstnavatel pak na tebe bude mít nějakou úlevu na daních.

Jak ej to pak s placením sociálního a zdravotního pojištění to nevím

Zkus ěnco najít tady http://www.duchody-duchodci.cz/

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
standa

Simonko,
v níže uvedené (vaší související) otázce jsem vám odpovídal, že:

  • pro ID I. a II. stupně platí, že jste sice zdravotně pojištěná, ale nikoli ´důchodově´
  • jinými slovy, doba po kterou bude pobírat invalidní důchod, se nezapočítává do nároku pro pozdější přiznání starobního důchodu
  • ale pokud budete regsitrovaná jako uchazeč o zaměstnání (a není podstatné, že nebudete dostávat podporu v nezaměstnanosti), tak se vám započte 1 nebo až 3 roky (pokud jste starší 55 let) který strávíte na ÚP do doby pro nárok na důchod.

Takže silně doporučuji, abyste se na ÚP dostavila a zde se dohodla na dalších podmínkách…

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/pracovni-pomer-na-dobu-urcitou-a-nemocenska-2

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
aramah

Ano.
Doplňuji:
Aha já jsem si nevšimla že jste v celém ID.
Pokud by to byl částečný tak na pracák.

Upravil/a: aramah

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek