Zvědavý

Byl Jurij Gagarin skutečně prvním člověkem ve vesmíru ??

Existuje spoustu důkazů, zdrojů, lidí a jiných informací že už 5 dní před Gagarinem do vesmíru vyletěl Vladimír Iljušin. Slyšely jste o tom někdy ?

Nejlepší odpověď
Emefej

Existuje spousta důkazů? Sem s nimi.

Další odpovědi
mosoj

Je třeba nastudovat co je důkaz.

Mapel

Těch dohadů bylo hodně. Např. Gagarin stále létá na oběžné dráze, kde zemřel a jakmile se najde způsob jeho oživení, tak ho sundají. Slyšel jsem toho hodně, ale spíše to jsou fámy.

lexx

To jsou pouhé fámy, spekulace, že první ruský kosmonat se při utajeném letu zabil atd…asi jak Amíci na Měsíci…byli či nebyli ? Dodnes panujou pochybnosti zda to v roce 1969 bylo technicky proveditelné…

led

1 – Nie, po Cyranovi de Bergerac a panu Broučkovi (Svatopluk Čech), ktorí sa dostali nielen do vesmíru ale až na Mesiac pomocou myšlienky či divokých husí…
2 – Ano, skutočne bol prvým človekom, ktoré do kozmu vyniesla sila motorov

kelley

No, jednak o tom určitě slyšeli i muži 🙂 A druhak, spíš bych věřil, že hranice vesmírného prostoru se ještě před Gagarinem mohlo dosáhnout při zkušebním letu nějakého experimentálního čí špionážního letadla jako byly X-15 nebo SR-71. Dokonce při zkušebním letu „obyčejné“ F-4 se to prý málem podařilo jako vedlejší efekt testování maximálního dostupu… Historka o Iljušinovi bude spíš jen klasická konspirační teorie, viz odkaz.

Zdroj: http://techne­t.idnes.cz/ga­garin-a-prvni-let-do-vesmiru-konspirace-f14-/tec_vesmir.as­px?c=A130411_133231_tec_­vesmir_kuz