Enrager

Byl jsem vyhozen z bytu..

Dobrý den, byl jsem vyhozen z bytu se slovy „táhni do pr*ele, nejsem na tebe tady zvědavej“.. Není mi ještě 18, 18 mi bude za půl roku. Mohu si najít byt a bydlet tam a platit normální nájem? Kdyby si to rozmysleli a chtěli by mě „zpátky“, mohu odmítnout, když to nebudu mít soudně potvrzené? Děkuji

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Pokud chápu otázku dobře, tak se tví rodiče dopustili tr. činu jelikož stále jsou tví zákonní zástupci a ty jejich potomek. Jelikož nejsi dospělý, mají stále na tebe vyživovací povinnost.
Zpět odmítnout nemůžeš, jelikož na tebe mají zákonné právo i bez přivolení soudu. Co se týče bytu, toť otázka, jelikož se může najít někdo, kdo tě ubytuje, tví rodiče však nájem mohou z titulu zákonných zástupců zrušit-mám na mysli tebou uzavřenou nájemní nebo podnájemní smlouvu.

Další odpovědi
Wareg

Ještě reaguji na to bydlení… zkuste najít nějakou ubytovnu nebo lépe studentské koleje, jsou-li dostupné i pro veřejnost. Existují i takové, které mají moderní vybavení a jsou za velmi přijatelné peníze. Neměl by být problém s věkem.

Rozi

pokud by jsi se často stěhoval a nemohl užívat adresu svého trvalého bydliště jako korespondenční adresu, nebo v nájmu nemůžeš na dané adrese mít poštovní schránku a třeba v bance po tobě budou kontaktní adresu chtít, otevři si poštovní schránku BASIC u pobox24.cz, nebudeš se na nikoho vázat a jsi svobodný i bez rodičů…jedna kontaktní a stálá adresa, ochrana soukromí…

Zdroj: www.pobox24.cz