Pokročilý

Byl jsem si založit živnost řemeslnou, a kromě ní mi zapsali i velkoobchod a maloobchod.

Na živnostenské rejstříku mám napsáno:

živnostenské oprávnění 1.: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, obory činnosti: velkoobchod a maloobchod

a jako 2. živnostenské oprávnění živnost řemeslnou.

Co to pro mě znamená? Děkuji.
Doplňuji:
A musím za to platit?
ZP, SP a daň jako za živnost řemeslnou?
Chtěl jsem jen živnost řemeslnou. A mám tam i ten velkoobchod a maloobchod

Děkuji za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Živnostenské oprávnění se dnes vystavuje na řemeslnou živnost a na činnosti s ní související. Tím Vám živnostenský úřad šetří čas za dodatečné vyřizování doplnění živnostenského oprávnění. Pokud již podnikáte (jako OSVČ), tak musíte do 8 dnů od zahájení podnikání mít přihlášení na zdravotní pojišťovně, jejímž jste pojištěncem, a na OSSZ. Jako OSVČ budete platit zálohy na ZP a SZ, což Vám při přihlášení pracovnice těchto úřadů sdělí. Dále byste se měl přihlásit jako plátce daně z příjmu na finančním úřadě. Budete-li ke svému podnikání potřebovat vozidlo, tak se přihlašte i k dani silniční a máte-li v podnikání nemovitost, tak k dani z nemovitosti. Vše na jedné přihlášce. Budete-li plátcem DPH, tak i k této dani.
Platit budete odvody a daň jenom z příjmů, kterých skutečně dosáhnete, snížených o náklady vztahující se k předmětu podnikání. Za povolené a nevyužívané činnosti se neplatí nic.

Další odpovědi:

Zlatý

Že kromě řemesla můžeš mít ještě velkoobchod a maloobchod
Doplňuji:
Platíš stejně, ať máš živnost jednu nebo deset. Kolik budeš platit se počítá ze zisku

Pokud máš příjem a je jedno z jaké živnosti platíš ZP,SP, daň. Tady ale záleží na mnoha okolnostech, zda je to jako hlavní činnost či ne.
Můžeš mít třeba tisíc opravnění, ale daň, ZP a SP platíš jen jedno. Jsi snad jen jeden člověk.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.