Byl Ježíš žid?

Nejlepší odpověď
Drap

Ano i Ježiš byl žid

Další odpovědi
marci1

Ježíš Kristus byl žid.

nnn1

Byl žid. Byl to potomek Izraelského krále Davida, jak je psáno u Matouše v prví kapitole (Bůh slíbit králi Davidovi, že z něho vyjde slíbené semeno z 1. Mojžíšovy 3:15, je to napsáno např. v 2. Samuelova 7:12) Proto ho i někteří nazývali synem Davidovým. (Marek 10:47)

První Kristovi učedníci byli pouze židovského původu (a tzv. proselyté, kteří přijali judaismus). Až nějakou dobu po vystoupení Ježíše do nebe mohli být i ostatní lidé přijmuti za křesťany (Skutky 10 kapitola, kde se píše o muži jménem Kornélius, který nebyl Žid ani proselyta, ale byl „Bohu oddaný muž“. Apoštolu Petru v této kapitole dal Bůh vidění, které znamenalo, že nemají cizince považovat za „poskvrněného nebo nečistého“ – Sk 10:28. Byl to první člověk, který nepřijal judaismus a byl pokřtěn.)

mosoj

Předpokládá se ,že Žid byl Jidáš.

Nevíteto?

Ano byl 🙂

anonym

Nežid.

Kyta

I.N.R.I nad křížem znamená:Ježíš Nazaretský král židovský,takže byl.a co napsal MOSOJ..že se předpokládá že Jidáš byl žid,tak on byl,stačí napsat Jidáš Iškariotský a mám info plný kompl:)