Dzejkob

Byl Franz Kafka gay?

Četli jste někdy jeho knihy? A nepřišlo vám, že ve své literární tvorbě dával až příliš význam vztahům mezi mužem a mužem?

Byl to ve své době skrytý gay?

Nejlepší odpověď
annas

Je fakt, že Kafkovou největšími láskami byly Felice a Milena Jesenská, i když se prý „zapletl“ s jinými ženami.
Vyměňoval si s oběma ženami dopisy (Soubory Dopisy Felice a Dopisy Mileně). Ale ve vztahu s Felice se vyhýbal tělesnému styku, nechtěl založit rodinu, toužil po společenství, ale i po samotě, žil klášterním životem, myslel jen na své zaměstnání a potřebu psát.

Nikdy jsem o jeho milostném vztahu ale neuvažovala. Spíš hodnotila jeho tvorbu.

Další odpovědi
Michal

A není to jedno? Nebyl!A mimo to, za něj mluví jeho dílo.

roxy52

Jestli byl gay nevím,ale i když by byl,tak mě to je úplně jedno.Pro mě je důležitá jeho tvorba a né jeho orientace.