Byl člověk domestikován z opice na homo sapiens víceméně samovolně shodou náhod či se má za to, že jsme dílem Boha?

Nejlepší odpověď
xxx3

„se má za to“, že to každý vidí jinak. Máme tu evoluční teorii (mnohokrát aktualizovanou) a pak mnoho náboženských výkladů, jak to bylo s člověkem.

Další odpovědi
dubraro

1/ Existuje třetí hypotéza – zásah jiných inteligentních tvorů, který vývoj člověka z opic významně urychlil.
2/ Výraz „domestikován“ není úplně vhodný pro popis procesu vzniku člověka.

quentos

… jo, přesně tak, najděte si, coznamená domestikovat… to je úplně mimo…