Bronzový

Byl by problém nabízet na aukru pc sestavu kterou zatím nemám doma ?

Dejme tomu že bych na alze jen tak nenačisto složil z komponentů herní sestavu a cena by byla dejme tomu 25000... Tuhle sestavu bych vystavil na aukro za dejme tomu 27000 ( značkové firmy to dělají ještě dost dráž) a v případě že by si ji někdo ode mne zakoupil tak bych ihned zakoupil dané komponenty k sestavení na Alze, do 48 hodin bych je mě doma a počítač bych měl složený a nainstalovaný do pár hodin takže by to vyšlo tak, že nejpozději do 3 dnů po zakoupení na aukru bych pc odeslal... Já myslím že když pominu tu náhodu že by alza stáhla zboží z nabídky zrovna když by si to ode mne nekdo koupil tak by to mělo vlastně normálně fungovat.

Odpovědi:

Bronzový

Na Aukru nikdo neví, co doma máte a co ne, takže problém bych v tom neviděl. Ani v podmínkách Aukra není nic o tom, že prodávající musí mít předmět v době zadání nabídky k dispozici.

Nejsem si ovšem jist, jak moc toho prodáte. Chce-li někdo počítač levně, na Aukru jich je spousta, nebude snadné konkurovat, chce-li někdo počítač kvalitně a se zárukou, koupí ho spíš od toho profíka.

Třeba s reklamacemi byste mohl mít docela problém...

Zlatý

Fugovat to bude, pokud na takovou nabídku někdo přihodí. S gustem si troufám pochybovat o tom, že někdo přihodí na cenu, která je vyšší, než nákup komponent. To už je lepší nabízet složení PC dle přání.

Pokročilý

jiste to problem neni, ale kde problem neni, muze byt velmi rychle, jelikoz hovoris o nemalych castkach, vetsinou se v takovych pripadech lide louci s penezi z ruky do ruky pri osobnim prevzeti.. (i kdyz pravidlem to pochopitelne neni)

Bronzový

Myšlenka dobrá, ale nedokončená. Zrovinka před Vánoci se stává dost často, že dnes díly jsou a zítra už ne. Tady budete mít problém s vysvětlováním, proč počítač nemůžete dodat.
Řekněme, že kapitál na díly máte, a tak nebudete po lidech chtít, aby platili před dodáním. To byste také moc neuspěl. A budete mít kapitál, když si pět lidí objedná počítač ve stejný den?
Jak pokryjete záruku a doklady o koupi? Už máte živnostenská oprávnění (min. 2, protože stavba počítačů není volná živnost), registraci na ČSSZ, zdravotní pojištěvně?

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 690
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 212
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.